Češi vždycky rádi jezdili do Tuniské republiky na „válecí“ dovolenou. Poměr cena a kvalita služeb společně s teplým počasím a krásným mořem je pro českou peněženku velmi příznivý. I když tato severoafrická země zaznamenala předloňskou sezónu kvůli teroristickému útoku hluboký pokles návštěvnosti, letos se už může těšit vyššímu turistickému ruchu.

„Tunisko vždy bývalo oblíbené dovolenkové místo českých turistů. Po útoku se zájem snížil, ale letos zaznamenává opět nárůst, za což jsme rádi, protože tato země poskytuje mnoho vyžití,“ řekla ředitelka CK Blue Style Lenka Pátek.

Místní jsou našincům velice vděční

Do Tuniska se tak v roce 2017 opět sjíždějí Angličané, Němci, Rusové a dokonce i Kanaďané, ale i když jsou Tunisané milí na všechny turisty, zaslechnou-li návštěvníky z Česka, jsou nadšení upřímně. „Češi se po tom útoku nezalekli a jezdili do Tuniska dál. Tehdy to pro místní turismus byla obrovská rána, lidé rušili své dovolené a mnoho hotelů zkrachovalo. Tunisané jsou Čechům vděční za to, že je nenechali na holičkách,“ vysvětlila zvláštní náklonnost Kateřina Dušková z Tuniské centrály cestovního ruchu.

Nejen díky vděčnosti, ale i četnosti našich návštěv umějí zaměstnanci hotelů i obyčejní trhovci hodně českých slovíček, ne-li vět. Takže pozor na ostrý jazyk, protože Tunisané jsou skutečnými přeborníky v učení cizích jazyků. I když je dobré alespoň jeden světový jazyk umět, kolikrát si v Tunisku vystačíte pouze s češtinou.

Tunisko

Češi si často pletou Tunisko s Tunisem

Přestože jsme v zemi, jejíž pobřeží omývají vody Středozemního moře, více než vítaní, děláme jednu velkou chybu v názvosloví. Takže pozor, abychom někoho na našich cestách neurazili: Tunis je jméno hlavního města a Tunisko (nebo také Tuniská republika) je název celého státu.

Pokud zvažujete letošní dovolenou právě v této pohostinné zemi, kde slunce hřeje 320 dní v roce, neváhejte se už nyní porozhlédnout po vhodném letovisku – ať už na tuniské pevnině, anebo na ostrově Djerba.

pláž v Tunisku