Izolovaný, dvanáct kilometrů široký záliv, rozprostírající se v jedné z nejsevernějších částí souostroví Nový Zéland, působí trochu mysticky a také nese lehce strašidelný název. Říká se mu Spirits Bay (oficiální název zní Piwhane/Spirits Bay), tedy Zátoka duší.

Maorové, kteří tento záliv považují za posvátné místo, jsou původem polynéští obyvatelé Nového Zélandu se specifickou kulturou, vlastním jazykem a samozřejmě také velkým množstvím zajímavých legend. Právě podle jedné z nich se zde pravidelně shromažďují duše mrtvých a následně opouštějí tento svět.

Spirits Bay neboli Zátoka duší

Přes den se ve Spirits Bay koupou turisté

Místní lidé přesvědčivě vyprávějí, že tu můžete podivné stíny, duše zemřelých, spatřit v nočních hodinách. Pohybují se údajně naprosto nehlučně po pláži až k určitému bodu, kde následně beze stopy zmizí. Nikdo a nic je nedokáže zastavit, mají jediný cíl. Odcházejí odtud prý po větru vstříc posmrtnému životu. Těžko říci, co je na tom pravdy. Jisté však je, že se Zátoka duší (mapa) navzdory těmto historkám stala poměrně oblíbenou turistickou destinací. A to zvláště v období velkých veder, která na Novém Zélandu často panují během letních měsíců. Mimochodem – Spirits Bay není jediným zálivem v oblasti, sousedí totiž s Tom Bowling Bay.

Spirits Bay neboli Zátoka duší