Také milujete šunku s čerstvým rohlíkem či houskou? A co třeba originální uherský salám, anebo pořádný kus hovězího masa, které si v kuchyni upravíte dle svých představ a chuti? Máte-li slabost pro uzeniny a pečivo včetně preclíků, můžete si těmito produkty dokonce vyzdobit byt. Špatný vtip? Ani náhodou! Stačí, když se vydáte do Západního Berlína, konkrétně do ulice Boxhagener.

V přízemí domu s orientačním číslem 32 (mapa) najdete specifické řeznictví Aufschnitt Berlin. Pokud sem vstoupíte zamyšlení, anebo si například v autě zapomenete brýle, hravě se vám může stát, že prodavačku požádáte o půl kila masa nebo o štangli salámu a vůbec vám přitom nedojde, že si rozhodně nepochutnáte. Jedná se totiž o vtipné a originální bytové doplňky.

Aufschnitt Berlin

Seženete zde i volské oko

Umělecký obchod s dvojsmyslným názvem Aufschnitt Berlin sice na první pohled vypadá jako klasická masna, ale k jídlu tady nepořídíte vůbec nic. Sháníte-li však nevšední dárek, rekvizitu do divadla nebo na párty, případně si hodláte netradičně vyzdobit některou z místností vašeho obydlí, jste na správné adrese. Salámy, párky, klobásy, slanina, vepřová kýta, vnitřnosti, pečivo, volské oko či váha na maso, to vše vyrobené z bavlny, lycry, mikrovlákna, syntetické kůže a dalších materiálů, tu čekají právě na vás.

Aufschnitt Berlin

„Aufschnitt Berlin prezentuje bizarní humor, který svojí absurditou odráží ducha naší společnosti,“ tvrdí zakladatelka a ředitelka firmy Silvia Wald (na snímku), jež v Berlíně vystudovala oděvní technologii a v roce 2008 založila vlastní studio. Pokud si v duchu představujete, že se jedná o ženu kyprých tvarů, která sotva projde dveřmi, mýlíte se. Silvia je paradoxně vegetariánka a nadváha ji ani trochu netrápí, poněvadž žádnou nemá.

Silvia Wald

Aufschnitt Berlin nabízí mnohem víc

Obchod – a společně s ním i studio – je součástí berlínské alternativní čtvrti Friedrichshain a reflektuje multikulturní a kreativní životní styl. „Jsme skupina sedmi lidí pracujících nezávisle na sobě. Specializujeme se na grafický a produktový design, účetnictví, prodej a výrobu, máme vlastní e-shop. Navrhujeme, šijeme, barvíme, řežeme, balíme, děláme i sítotisk,“ dodala Silvia.

Aufschnitt Berlin

Její obchod Aufschnitt Berlin můžete navštívit kdykoliv od středy do pátku (11:00 – 19:00), anebo v sobotu (12:00 – 18:00). V pondělí (10:00 – 16:00) přijímají pouze objednané návštěvy a v úterý a v neděli je zavřeno.

Aufschnitt Berlin

Foto – Aviad Tal (4x, studio)