Máte-li dobrodružnou povahu a chuť zblízka pohlédnout do očí krokodýlovi, vypravte se na sever Austrálie, do Darwinu. Právě zde totiž najdete zábavní park Crocosaurus Cove. Jak už sám název napovídá, jde o park s krokodýly a zároveň o jediné místo na světě, kde mají návštěvníci možnost setkat se skutečně velmi zblízka s tímto vodním predátorem.

V kleci smrti strávíte dvacet minut

Ptáte se, nakolik je to bezpečné? Žádný strach. Oblečeni jen v plavkách a s plaveckými brýlemi na očích jsou odvážlivci na dvacet minut umístěni do nerozbitného tubusu. Je vyrobený z průhledného třinácticentimetrového plexiskla a zaměstnanci parku Crocosaurus Cove (mapa) mu neřeknou jinak než „klec smrti“. A ta je pak spuštěna pod vodní hladinu k téměř šestimetrovým velikánům o hmotnosti kolem 800 kilogramů.

I přes odstrašující název tubus všechny spolehlivě ochrání, a tak jediná újma, která návštěvníkům hrozí, je ta psychická, protože někteří zažijí skutečně hrůzostrašnou podívanou. Krokodýli prý bývají poměrně zvědaví, a když některý z nich doširoka otevře tlamu a odhalí své obrovské ostré zuby, nebo se plnou vahou opře o stěnu klece, ovládne obvykle i ty nejsrdnatější jedince hrůza z pomyšlení na to, že by skončili v jeho žaludku.

Crocosaurus Cove je domovem filmové hvězdy

Ale kromě strachu zakusí většina lidí v blízkosti tak ohromného živočicha i pocit vzrušení, nemluvě o jedinečném adrenalinovém zážitku, který jim budou ostatní dozajista závidět. Nejpopulárnějším krokodýlem v parku Crocosaurus Cove je Chopper, který v potyčkách s ostatními přišel o dva přední zuby. Nejslavnějším a zároveň nejstarším je tu Burt s pověstí vraha žen, který si před lety zahrál v dobrodružné filmové komedii Krokodýl Dundee. A ačkoli je mu už hodně přes osmdesát, stále se objevuje v dokumentech a vzdělávacích pořadech.

Ale nejen obdivovatelé krokodýlů si v tomto zábavním parku v Austrálii přijdou na své. Crocosaurus Cove je totiž proslulý tím, že zahrnuje širokou plejádu dalších australských plazů.

zábavní park Crocosaurus Cove