Chicago ve státě Illinois, kterému se kvůli větru často vanoucímu od Michiganského jezera přezdívá Windy City neboli Větrné město, je třetím nejlidnatějším městem Spojených států amerických. Doslova ikonický pohled na něj se otevírá právě od jezera Michigan. Unikátní panoramatický výhled ovšem nabízí také vyhlídková observatoř nazvaná 360 Chicago ve čtyřiadevadesátém patře mrakodrapu John Hancock Center. Ovšem rozhodně si ho nemůže dopřát každý, je určen spíše pro otrlé. 

Můžete se těšit na adrenalinový zážitek

Od roku 2014 si tu mohou odvážlivci okořenit pohled na Chicago z výšky přes 300 metrů díky speciální prosklené plošině Tilt, tedy v překladu Náklon. Ta se až s osmi návštěvníky najednou vyklopí z budovy John Hancock Center (mapa) do venkovního prostoru a poskytne jim úchvatný zážitek. Jde o světový unikát. Milovníci adrenalinu mohou pozorovat z ptačí perspektivy čilý ruch na Michigan avenue, kde se mrakodrap nachází, stejně tak i na zábavním mole Navy Pier a v okolí již zmiňovaného Michiganského jezera.

Chicago a John Hancock Center

John Hancock Center přitahuje davy turistů

Je to jednoduché a bezpečné. Návštěvníci vstoupí jeden vedle druhého do okenního portálu a pevně se chytí kovových madel. Konstrukce proskleného výklenku se s nimi začne pomaličku naklánět, mohou tak mít pocit, že padají dolů, do propasti. Po dosažení krajní polohy kolem 30 stupňů se posléze „skleněná kapsle“ vrací stejnou rychlostí do původního postavení.

John Hancock Center

Času na obhlídku města pod sebou mají lidé dostatek. A věřte, že má tahle dechberoucí atrakce obrovský úspěch. Jen během prvních čtyř měsíců, kdy byla zpřístupněna veřejnosti, ji navštívilo přes 100 000 odvážných turistů, kteří rozhodně nezůstali nádherným, ač možná lehce děsivým, výhledem zklamáni.

Oficiální video z plošiny Tilt v budově John Hancock Center můžete zhlédnout ZDE.

Chicago a John Hancock Center