Zhruba o 12 procent vzrostl – ve srovnání s rokem 2016 – počet turistů, kteří za prvních šest měsíců roku 2017 navštívili Španělsko. Nárůst turistického ruchu není náhlý a nečekaný, počet zahraničních cestovatelů v této zemi se zvyšuje již čtvrtým rokem. Příčinou jsou zejména ekonomické a bezpečnostní aspekty.

Chorvatsko zatím stále vede

Podle Národního statistického úřadu do Španělska od ledna do června 2017 přicestovalo 36,3 milionu turistů. Nejčastěji do země směřovali Britové (8,6 milionu) a Němci (5,5 milionu). Pro zajímavost – v roce 2016 strávilo dovolenou ve Španělsku 75,3 milionu turistů, což je velmi pěkné číslo.

Španělsko se minulý rok zařadilo i do šestice zemí nejvíce navštěvovaných českými turisty. Podle údajů Českého statistického úřadu Španělsko loni předstihly pouze Chorvatsko, Slovensko, Itálie, Rakousko a Řecko. Je dost pravděpodobné, že nárůst turistického ruchu ve Španělsku bude pokračovat i příští rok. Aktuálně turistický ruch vytváří přibližně 11 procent španělského hrubého domácího produktu (HDP).

Vyberte si mezi pevninou a ostrovy

Uvažujete-li o dovolené ve Španělsku, nezapomeňte, že kromě Barcelony, Valencie, Málagy či pobřeží Costa Brava, Costa del Maresme a Costa del Sol můžete jako cílovou destinaci zvolit i některý ze španělských ostrovů. Mezi ně se řadí například Mallorca, Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote, Menorca či Ibiza.

Tossa de Mar na pobřeží Costa Brava