Japonci jsou známí svou nápaditostí, která však často hraničí s výstředností. Tak například v Tokiu je restaurace Cannibalistic Sushi (Kanibalské sushi), jež zve hosty k velmi netradičnímu menu. Už její název nenechá nikoho na pochybách o tom, co se tu návštěvníkům podává.

Ale žádný strach. Ačkoli do místnosti, která evokuje představu operačního sálu, přivezou na nemocničním lůžku servírky oblečené do uniforem zdravotních sestřiček lidské tělo v životní velikosti, jde pouze o atrapu vyrobenou ze speciálního těsta. To lze bez obav konzumovat a obsahuje kousky výborného sushi, poskládané do tvaru vnitřností a jednotlivých lidských orgánů. Dodejme však, že vše vypadá velmi autenticky.

Červená omáčka evokuje krev

Tělo se porcuje skalpelem. Nechybí mu ani replika intimních partií z papírmaše a je naplněné červenou omáčkou, která z něj po říznutí prýští a vyvolává mezi stolovníky dojem čerstvě vytékající krve.

Tahle pro někoho možná až zvrácená kanibalská hostina vzešla z japonského rituálu Njotaimori. Překlad jeho názvu doslova zní „servírování ženského těla“, jde tedy přeneseně o jakési „body sushi“. Při tomto rituálu se zkrátka kousky sushi pojídají z těla nahé ženy.

Cannibalistic Sushi není pro chudáky

Už tento zvyk nám může připadat lehce úchylný, jenže v Zemi vycházejícího slunce je považován spíše za formu umění. A restaurace Cannibalistic Sushi v Tokiu ho jen posunula na jiný level.

Hosté si mohou vybrat, zda si objednají ženské nebo mužské tělo. Cena téhle přinejmenším zajímavé pochoutky se pohybuje kolem 1 000 dolarů. Pravdou ale je, že pokud do Cannibalistic Sushi zavítají náhodní turisté, kteří nebyli předem seznámeni s jídelníčkem, budou nejspíš pořádně šokováni. Více vám prozradí následující VIDEO.