Davao je na Filipínách rozlohou největším a zároveň třetím nejlidnatějším městem. Přesto si zachovává status jednoho z nejčistších a nejbezpečnějších filipínských měst. A právě nedaleko od něj se na úpatí hory Mount Talomo (v nadmořské výšce kolem 2 600 metrů) nachází přírodní park Eden, který rozhodně stojí za návštěvu.

Pád údajně nikomu nehrozí

Turisté si v parku Eden mohou vychutnat čerstvý horský vzduch i krásy přírody, zameditovat v bylinné zahradě, zkusit lovit ryby v rybářské vesnici a podobně. Hlavní zdejší atrakcí je však Sky Cycle Ride, tedy takzvaný SkyCycling. Už z názvu je patrné, že se jedná o jízdu na kole. Ta je však specifická tím, že probíhá v osmnácti metrech nad zemí. Ano, v této výšce se odvážní cyklisté projíždějí po 200 metrů dlouhém kabelu.

Popis možná vypadá nebezpečně, ale věřte, že spadnout dolů nikdo nemůže. Návštěvníci parku Eden jsou upnuti do speciálního úvazku a kolo je pevně ukotveno mezi dvěma silnými a nad sebou vedoucími kabely. Kolo je díky tomu velmi stabilní, rozhodně se nepřevrátí a ani jeho pneumatiky z kabelu nesklouznou. Jsou totiž také unikátní, mají drážku, která ke kabelu krásně přiléhá.

Park Eden je hlavně pro odvážné

Jízda sama o sobě tedy probíhá většinou hladce a klidně, tedy za předpokladu, že se cyklista nebojí výšek a netočí se mu hlava. Zážitek je o to intenzivnější, že se trasa projíždí v obou směrech, hezky tam a zpátky, ze stanice do stanice. A kdo chce okolí oslnit nebo si cosi dokázat, okoření si jízdu například rozpažením rukou nebo tím, že se chytí za ruku člověka jedoucího vedle sebe… Pokud se někdy ocitnete na Filipínách, určitě nevynechejte návštěvu parku Eden (mapa).

přírodní park Eden