Městečko Nipton v Kalifornii, v němž aktuálně trvale žijí pouhé dvě desítky obyvatel, koupila před nedávnem firma vyrábějící produkty z konopí. Stálo ji to pět milionů dolarů. Ale věřte, že investice to byla promyšlená, neboť má se získanými padesáti hektary půdy, zahrnujícími budovu školy, hotel, minerální lázně a obchod, vskutku velkolepé plány.

Hodlá totiž vydat dalších 2,5 milionu dolarů a vytvořit tu neobvyklou turistickou destinaci. Ptáte-li se proč neobvyklou, tedy vězte, že má být prvoplánově určena rekreačním uživatelům marihuany a kromě toho také fanouškům výrobků z konopí.

Marihuana bude lákat turisty do města Nipton

Zelená horečka začne za rok a půl

Kalifornie je jedním z osmi amerických států, v nichž je rekreační užívání marihuany legální. Nipton (mapa) leží na hranici Kalifornie s Nevadou a za vznikem této obce (na začátku 20. století) stál objev ložiska vzácných kovů, tedy tzv. zlatá horečka. Investoři věří, že díky nové „zelené horečce“ to tu začne znovu žít. Pokud vše poběží podle plánu, projekt bude dokončen během příštích 18 měsíců. Ve městě Nipton vyroste celá řada nových objektů, přitom však elektřina potřebná k provozu „marihuanového letoviska“ prý bude zajištěna ryze ekologicky – z obnovitelných zdrojů. Plánujete-li napřesrok a později cestu do USA, nezapomeňte navštívit Kalifornii a také Nipton…

Kalifornie Kalifornie vítá všechny huliče!