Máte-li rádi nevšední vodní atrakce, neměli byste si nechat ujít otevření prvního rotujícího toboganu na světě s názvem SlideWheel. Jedná se vlastně o zrealizovaný nápad německé firmy Wiegand.Maelzer, který vznikl a byl patentován už před dvěma lety. A od dubna příštího roku můžete SlideWheel vyzkoušet i vy, navštívíte-li vyhlášený vodní park Chimelong v Číně.

Tobogan SlideWheel je už teď označován za hit mezi skluzavkami, protože nabídne návštěvníkům naprosto jedinečný adrenalinový zážitek (VIDEO). Jde navíc o skupinovou záležitost, což jistě ocení nejen rodiče s dětmi. Zájemci jsou totiž usazeni na jakýsi miniraftík, tedy přesněji řečeno čtyřmístný nafukovací kruh, a zážitek sdílejí společně.

SlideWheel pojme 720 lidí za hodinu

Unikátní kolos SlideWheel v Číně je 24 metrů vysoký a při jízdě tvarovaným tubusem o průměru přes dva a půl metru se pak minirafty s posádkou řítí rychlostí až 40 kilometrů v hodině. Urazí celkem 140 metrů, ale jízda bude odvážným nadšencům, kteří ji absolvují, připadat přibližně dvakrát delší. A je tomu tak díky speciálním pohybům celé konstrukce, jež s lidmi houpe a točí. Konstruktéři tohoto turistického lákadla svorně tvrdí, že by se za hodinu mělo vodní skluzavkou protočit až 720 osob. A to není právě málo…

O dalších světoznámých toboganech se dočtete ZDE.