Když se procházíte například po Praze nebo Brně a vidíte odpudivé rádobykulinářské výtvory, neprávem označené nápisem „pizza“ a nabízené – častokrát ukrajinsky, rusky či arabsky hovořícími – prodavači, okamžitě vás přejde chuť k jídlu. Není tedy divu, že Italům došla trpělivost a chtějí této dehonestaci jejich národního pokrmu učinit přítrž!

Iniciátoři kampaně, která byla zahájena v roce 2014 a kterou podporuje i svaz neapolských pekařů pizzy, se domnívají, že pizzu, tedy „součást národní kultury a italských dějin”, ohrožují zahraniční plagiáty, směrnice Evropské unie a vliv amerických fastfoodových gigantů.

svaz neapolských pekařů pizzy usiluje o zapsání tohoto pokrmu na seznam UNESCO

Svaz lpí na kvalitě surovin i způsobu přípravy

Zemědělský spolek Coldiretti se nechal slyšet, že občané sesbírali již dva milióny podpisů pod petici, jež usiluje o zapsání pizzy na Seznam světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Zmíněný svaz z Neapole, proslulého přístavního města v Kampánii, přitom požaduje, aby se pizza pekla z čistě italských přísad.

Zvláštní pozornost musí být věnována kvalitě droždí a rajčat a zároveň čerstvosti mozzarely. Zásadní je péct pizzu v peci vytápěné dřevem. A to ideálně na 450 stupňů, aby zůstala uprostřed měkká a na okrajích hnědá a křupavá, klidně i trochu připálená, trvá na svém svaz pekařů.

svaz neapolských pekařů pizzy usiluje o zapsání tohoto pokrmu na seznam UNESCO

Na Američany nikdo nemá!

A na závěr menší statistika – v Itálii se každý den sní sedm miliónů kusů pizzy, v zemi existuje 35 tisíc pizzerií. Miliardový obchod s pizzou zaměstnává zhruba čtvrt miliónu lidí. Největšími jedlíky pizzy jsou však Američané, kteří jí ročně zkonzumují 13 kilo na osobu. Italové jsou až druzí se 7,6 kilogramu pizzy na osobu za rok.

svaz neapolských pekařů pizzy usiluje o zapsání tohoto pokrmu na seznam UNESCO

Více zajímavostí o pizze se dočtete ZDE.