K nejkrásnějším, a proto také turisty nejnavštěvovanějším, vrcholům dolnorakouských Alp patří bezesporu Östcher. A právě tuhle 1893 metrů vysokou horu v oblasti Mostviertel v nedávné době ozdobilo vskutku bizarní umělecké dílo. Jde o více než metr velký dřevěný penis.

Kdo je jeho autorem, zatím nikdo netuší. Stejně tak není známo, kdo dřevěný penis dopravil nahoru a upevnil ho tam. Přitom vzhledem k jeho velikosti a hmotnosti to muselo být fyzicky náročné a podle mínění odborníků to rozhodně nemohl zvládnout jeden člověk.

dřevěný penis na Östcheru

Nechá opatství dřevěný penis odstranit?

Každopádně jako první o neobvyklé skulptuře informovali rakouští horolezci, díky kterým se její fotografie objevily na internetu. Zda jde o originální žertík, provokativní reklamu nebo projev moderního umění, to nejspíš ukáže až čas. Tedy pokud dřevěný penis, tyčící se v Rakousku, zase rychle nezmizí. O jeho osudu, respektive o tom, zda tam zůstane, nebo bude odstraněn, totiž má rozhodnout vlastník půdy. A tím je Lilienfeldské opatství.

Místní úřady se ale víceméně vyslovily pro zachování nové atrakce, byť je dosti pikantní. Podle jejich soudu se nejedná o trestný čin ani přestupek. Pouze hodlají prověřit, zda je dřevěný penis opravdu dobře ukotven, neboť by v případě pádu mohl způsobit nějaké škody, ba dokonce někoho ohrozit na životě.

Další zajímavosti o Alpách naleznete například ZDE.