Máte pro strach uděláno? Ve Spojených státech amerických patří k poměrně populárním a turisty vyhledávaným atrakcím různé strašidelné domy. A mezi ty nejznámější se postupně propracoval i hotel Grand Midway v pensylvánském městečku Windber.

Tento hotel je v USA známý množstvím paranormálních jevů. Majitele, kteří objekt koupili a v roce 2001 začali s nejnutnější rekonstrukcí, zprvu prý záhadné zvuky a také přízraky, na něž sem tam narazili na ponurých chodbách, děsily. Nakonec se ale rozhodli této skutečnosti využít ve svůj prospěch.

Hotel Grand Midway přitahuje zvídavé turisty

Dům náležitě upravili a uzpůsobili, vznikl strašidelný hotel Grand Midway (mapa). Ale kromě toho, že vyzdobili pokoje a chodby stylovými dekoracemi s hororovou tématikou, rozhodli se také podpořit vzájemné soužití s tajemnými silami. Jak?

hotel Grand Midway

Nechali vyrobit a na střechu hotelu Grand Midway nainstalovat magickou tabulku Ouija. Takové tabulky se odedávna používají ke komunikaci s duchy a nehmotnými bytostmi. Ovšem tahle je co do velikosti skutečným unikátem, který jen tak něco nepředčí. Zabírá plochu 44 x 29 stop a má všechny náležitosti – písmena, čísla, slova ANO a NE, uvítací i ukončovací pozdrav. Nechybí ani dřevěné ukazovátko na otočných kolečkách, aby se mohlo prostorem po obří magické desce volně pohybovat.

Díky svým rozměrům tato spiritistická pomůcka aspiruje na zápis do Guinnessovy knihy rekordů. A jakkoli se to někomu může zdát bláznivé, zájemců o ubytování v hotelu Grand Midway rapidně přibývá.

hotel Grand Midway

O dalších světových unikátech se dočtete ZDE.