Milujete zimu, sníh a led? V tom případě asi víte, že ve Švédsku se už několik let lze ubytovat v ledovém hotelu. Pozadu ovšem nezůstalo ani Finsko! I v této zemi nedávno vyrostl ledový hotel, dokonce již druhý v pořadí. Místnosti zdobí například dračí hlavy, sochy Bílých chodců a také trůn. Důvod je nasnadě – architekty inspiroval světoznámý seriál Hra o trůny (Game of Thrones).

Hotel se nachází v laponské vesničce Snow Village (mapa) a vznikl ve spolupráci s televizním kanálem HBO, který seriál Hra o trůny vysílá. Přespat v něm – během svého pobytu ve Finsku – můžete i vy!

seriál Hra o trůny v podobě ledového hotelu

Toužíte po netradiční svatbě?

Ledový hotel ve Finsku ve svých útrobách ukrývá 14 ložnic a 10 apartmá, nechybí ani ledový bar. Nápoje jsou zde ovšem servírovány nikoliv ve zlatých číších, ale ve sklenicích vyřezaných z ledu. Stejně jako ve Švédsku i tady najdeme ledovou svatební kapli pro ty, co chtějí v tomto unikátním objektu uzavřít manželství.

seriál Hra o trůny v podobě ledového hotelu

Seriál Hra o trůny vám ledový hotel bude evokovat doslova na každém kroku. Je tu třeba socha jednoho z Bílých chodců, částečně vystupující ze zdi, u níž je čelo postele. Nepřehlédnutelná je zejména ledová imitace Železného trůnu strážená jednou z postav. A zmíněný bar hlídá drak, všem skalním fanouškům důvěrně známý.

seriál Hra o trůny v podobě ledového hotelu

Ledový seriál Hra o trůny může způsobit hypotermii!

Noc v ledovém hotelu je jedinečným zážitkem, ale není to nic pro citlivky. Teplota je totiž udržována na minus pěti stupních Celsia. Z toho důvodu se i otužilcům doporučuje, aby se tu nezdržovali déle než jeden den. Při delším pobytu totiž člověku hrozí hypotermie neboli podchlazení. V blízkosti hotelu jsou naštěstí rozmístěny chatky, kde se hosté mohou osprchovat teplou vodou, když nabydou dojmu, že chladu už bylo přespříliš.

seriál Hra o trůny v podobě ledového hotelu

Hotel nabízí taktéž spoustu doplňkových služeb, například projížďku na saních tažených psy husky nebo soby, běžkování po okolí nebo kurzy vyřezávání ledových soch. Jelikož se mrazivá říše nalézá v Laponsku, je současně ideálním místem pro sledování polární záře. Nejlevnější pokoj vyjde na cca 4300 Kč za noc, za vstup do Snow Village zaplatíte dalších 320 korun. Zarezervovat pobyt si zájemci mohou do 8. dubna 2018, kdy „ledový seriál Hra o trůny“ nejspíš začne pozvolna tát.

seriál Hra o trůny v podobě ledového hotelu

Více informací o ledovém hotelu ve Švédsku najdete ZDE.