Když se podíváme do kalendáře, uvědomíme si, že se pomalu a jistě blíží Velikonoce 2018! A spolu s nimi – pro většinu z nás – čtyři dny volna. A to je velká výzva! Aniž bychom si museli brát dovolenou, můžeme vyrazit na zajímavý, klidně až čtyřdenní zájezd do ciziny. Vzhledem k tomu, že v termínu od 30. března do 2. dubna 2018 se v evropských přímořských letoviscích ještě nevykoupeme, doslova se nabízí návštěva atraktivních měst, lokalit a atrakcí.

Prostudovali jsme nabídku více než 90 cestovních kanceláří a vybrali jsme pro vás pět tipů na poznávací zájezdy do zahraničí. Třeba vás některý z nich zaujme a rozhodnete se, že vaše osobní Velikonoce 2018 budou vypadat právě takto!

1/ Na skok do Beneluxu

„Na skok do Beneluxu – Schengen, Lucemburk, Liege, Antverpy, Brusel“ – tak se jmenuje poznávací zájezd, v jehož rámci navštívíte vesničku Shengen, kde byla 14. června 1985 podepsána Schengenská dohoda a 19. června 1990 prováděcí úmluva k ní. Dále zavítáte do měst Lucemburk, Liege, Antverpy a Brusel, kde mimo jiné spatříte administrativní centrum Evropské unie. Zájezd je autobusový, nastoupit můžete v Novém Boru, Liberci, Mladé Boleslavi, Hradci Králové, Ostravě, Olomouci, Brně, Jihlavě-Pávově, Praze, Plzni a případně i jinde – na základě předchozí dohody.

Lucemburk aneb Velikonoce 2018

Veškeré další informace o zájezdu, včetně možnosti jeho objednání, naleznete ZDE.

Máte zájem o jiný zájezd do Belgie? Kompletní seznam je ZDE.

2/ Eurodisneyland a Paříž

„Eurodisneyland s návštěvou Paříže“ – název tohoto poznávacího zájezdu s nálepkou Velikonoce 2018 hovoří za vše. Za výbornou cenu poznáte nejen Paříž, ale také Eurodisneyland. Koho Mickey Mouse až tak nezajímá, může si zatím v metropoli Francie udělat celodenní program dle svého gusta. I tento zájezd je autobusový, „naskočit“ lze v Novém Boru, Liberci, Mladé Boleslavi, Praze, Hradci Králové, Plzni, Ostravě, Olomouci, Brně, Jihlavě-Pávově a případně i jinde.

Eurodisneyland aneb Velikonoce 2018

Veškeré další informace o zájezdu, včetně možnosti jeho objednání, naleznete ZDE.

Máte zájem o jiný zájezd do Francie? Kompletní seznam je ZDE.

3/ Verona, Salo i Gardské jezero

„Innsbruck, Brenner, Verona, Lago di Garda, Sirmione, Salo, Miláno“ – všeříkající název dalšího čtyřdenního poznávacího zájezdu oznamuje, že začíná v rakouském Innsbrucku a končí v italském Miláně. Mezitím zavítáte do Brennerského průsmyku, měst Verona, Sirmione a Salo a ke skvostnému Gardskému jezeru (Lago di Garda). Kromě památek, moderních staveb i přírodních lokalit stihnete rovněž nákupy. Odjezdy z celé ČR jsou bez příplatku. Základní nástupní místa – Nový Bor, Liberec, Mladá Boleslav, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, Brno, Jihlava-Pávov, Praha, Plzeň.

Sirmione aneb Velikonoce 2018

Veškeré další informace o zájezdu, včetně možnosti jeho objednání, naleznete ZDE.

Máte zájem o jiný zájezd do Itálie? Kompletní seznam je ZDE.

4/ Maďarské lázně i Velikonoce 2018

„Velikonoce, termální wellness a slavnost UNESCO“ – v rámci tohoto zájezdu na téma Velikonoce 2018 mimo jiné navštívíte královský zámek a zahrady v maďarském městečku Gödöllö, vykoupáte se v termálních lázních v centru Egeru a zavítáte na Palócký festival v Hollókö. Tato vesnička je součástí seznamu nehmotného dědictví UNESCO díky tradiční architektuře a zvláštní kultuře místních obyvatel. Těšit se můžete na lidové kroje a velikonoční zvyklosti, tradiční lidový trh a umělecká řemesla, typickou keramiku i maďarskou gastronomii. Nástupní místa jsou v Berouně, Plzni, Praze, Rokycanech a Žebráku.

Hollókö aneb Velikonoce 2018

Veškeré další informace o zájezdu, včetně možnosti jeho objednání, naleznete ZDE.

Máte zájem o jiný zájezd do Maďarska? Kompletní seznam je ZDE.

5/ Krakov a Vělička

„Krakov, město králů, Vělička a památky UNESCO“ – správně tušíte, že autobus s vámi zamíří do Polska. Cestou však poznáte několik zajímavých míst v ČR, například historické centrum Olomouce (UNESCO), hrad Helfštýn, zahrady a arcibiskupské sklepy v Kroměříži (UNESCO), skanzen v Rožnově pod Radhoštěm a Štramberk. První větší zastávkou v Polsku bude město Krakov (UNESCO), další den uvidíte např. solný důl Vělička (UNESCO) a národní park Ojcow. Poslední den je na programu mj. poutní místo Kalwaria Zębrzydowska. Nástupní místa jsou v Berouně, Plzni, Praze, Rokycanech a Žebráku. Zajímavý způsob, jak prožít Velikonoce 2018, nemyslíte?

Krakov aneb Velikonoce 2018

Veškeré další informace o zájezdu, včetně možnosti jeho objednání, naleznete ZDE.

Máte zájem o jiný zájezd do Polska? Kompletní seznam je ZDE.