Tak tohle asi nikdo z nás nečekal! Nejlepším hotelem světa za rok 2017 se stal Viroth’s Hotel v Kambodži. Turisté a cestovatelé zvolili toto ubytovací zařízení v rámci výročních cen Travelers Choice Awards 2017 na cestovatelském portálu TripAdvisor.

Provozovatelé tohoto světoznámého webu každoročně sestavují žebříček nejlepších hotelů na základě recenzí a hodnocení od cestovatelů. Kambodžský Viroth’s Hotel jich nasbíral 910.

Viroth's Hotel v Kambodži

K prvenství přispěl i přívětivý personál

Žádná z recenzí nehodnotila Viroth’s Hotel jako podprůměrný, naopak 95 procent hodnocení vnímá hotel a jeho služby jako skvělé. Podle návštěvníků webu TripAdvisor má Viroth’s Hotel dobrou lokaci, stylové zařízení, čisté pokoje a velmi příjemný personál. K „zahození“ není ani relativně nízká cena – nocleh vyjde na cca 2200 až 2900 korun.

Viroth’s Hotel (mapa) se nachází v pulzující čtvrti Wat Bo v samém srdci města Siem Reap. Je obklopený soukromými vertikálními zahradami a nabízí moderní ubytování zařízené ve stylu padesátých let 20. století, dvacetimetrový venkovní bazén, venkovní restauraci i ve všech prostorách zdarma dostupné Wi-Fi.

Viroth's Hotel

Angkor Wat a Viroth’s Hotel dělí několik minut jízdy

Viroth’s Hotel stojí 400 metrů od historické tržnice a 600 m od známé ulice Pub Street. Chrám Angkor Wat, zapsaný na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO, je vzdálen zhruba 6 a půl kilometru. Mezinárodní letiště Siem Reap je situováno 8 km od hotelu. Kyvadlová doprava je zajišťována zdarma, letištní transfery jsou dostupné za příplatek.

Pokoje jsou stylově zařízené, vyznačují se motivy z poloviny minulého století a kambodžskými artefakty a mají klimatizaci, šatní skříň i trezor velikosti laptopu. K dispozici je rovněž posezení, satelitní TV s plochou obrazovkou a pohovka. V pokojích najdete i rychlovarnou konvici a župany. Vlastní koupelna zahrnuje teraco podlahu, vanu nebo sprchu, fén i výhled na soukromou terasu.

Viroth's Hotel

Viroth’s Hotel v Kambodži má taktéž wellness centrum poskytující relaxační masáže i lounge bar s výběrem osvěžujících nápojů. Hotelová restaurace nabízí možnost stolování u bazénu, pod širým nebem i uvnitř budovy. Vybírat lze z chutného menu složeného z pokrmů khmerské kuchyně i kontinentálních jídel.

Viroth's Hotel

Druhé místo získala Kostarika

Druhé místo v žebříčku Travelers Choice Awards 2017 obsadil hotel Tulemar Bungalows & Villas v Kostarice. Sídlí hned u národního parku Manuel Antonio, a právě částečné umístění v džungli a krásný výhled z hotelu u návštěvníků zabodovaly. Třetí místo cestovatelé přiřkli indickému hotelu Umaid Bhawan Palace. V žebříčku nejoblíbenějších hotelů hodně bodovala jihovýchodní Asie, Maledivy, Kostarika, ale také Evropa s budapešťským hotelem Aria a londýnskými hotely.

Luxusní hotel The Tuscany (téměř 26 tisíc za noc) v karibském ráji Providenciales, považovaném za nejdražší destinaci na světě, skončil na 23. příčce. Co se Česka týče, to v TOP 25 v hlavní kategorii neuspělo. Turisté naši zemi, konkrétně Prahu, ocenili v kategorii hotelů s nejlepšími službami, kde se v první pětadvacítce umístil Hotel Pod Věží a Hotel Residence Agnes.