Máte už plné zuby zimy, stereotypu či politických tahanic v Česku? V tom případě vyrazte alespoň na několik dní do zahraničí! Vzhledem k tomu, že se blíží Valentýn 2018, můžete to pojmout jako příjemné překvapení pro svoji drahou polovičku. Jestliže momentálně nemáte partnera, jistě se najde kamarád nebo člen rodiny, s nímž se na cestách nebudete nudit.

Valentýn 2018 (tedy 14. únor 2018) vychází na středu, což není zrovna „výhra v loterii“. Na druhou stranu tato skutečnost přímo svádí k tomu vzít si dovolenou. Prostudovali jsme nabídku více než 90 cestovních kanceláří a vybrali jsme pro vás pět tipů na zajímavé zájezdy do zahraničí. Tady jsou!

1/ Tři dny v Athénách

Co takhle eurovíkend v Řecku, respektive v jeho hlavním městě? Nemáte-li panickou hrůzu z létání, není co řešit. Athény (nebo také Atény) nabízejí nespočet antických památek, většina z nich je dokonalou pastvou pro oči. Dominantou řecké metropole je Akropolis, rozhodně však neváhejte omrknout i chrám Olympeion, Hadriánův oblouk nebo Agoru. Chodíte rádi do divadla? Můžete si vybrat ze zhruba 140 scén! Za návštěvu stojí i klasicistní budova Zapion, kde se pořádají výstavy a kongresy. Není pochyb o tom, že si oblíbíte některou ze zdejších kaváren a restaurací, možností vyžití je v Athénách samozřejmě mnoho…

Valentýn 2018 aneb Eurovíkend v Athénách

Kompletní seznam zájezdů do Athén naleznete ZDE.

2/ Opalovačka v Egyptě

Památky jsou sice fajn, ale toužíte spíše po sluníčku a koupání v moři? Co si budeme povídat, nejoptimálnějším řešením je zájezd do Egypta. Valentýn 2018 v hotelu s režimem all inclusive – takovou variantou svůj doprovod neurazíte. Denní teploty vzduchu se v únoru pohybují mezi 18 a 27 stupni Celsia, déšť tady nehrozí, a když už, tak jen jednou za čas a na chvíli. A co dělat, když se slunce na pár hodin schová za mraky? Ve většině rezortů je k dispozici wellness centrum, lze vyrazit i na celodenní výlet či se přihlásit do kurzu potápění. Váháte? Únorové slevy ve výši až 56 procent vás možná přesvědčí…

Valentýn 2018 aneb Dovolená v Hurghadě

Kompletní seznam zájezdů do Hurghady a Marsa Alam naleznete ZDE.

3/ Karneval v Benátkách

Milujete italské Benátky? Anebo jste v nich dosud nebyli? Valentýn 2018 může být skvělou záminkou. Už jen proto, že se tam až do 13. února 2018 koná tradiční karneval. Díky tomu v ulicích spatříte průvody unikátních masek a nejrůznější vystoupení. Ceny ve většině restaurací a kaváren sice nejsou ani trochu lidové, ale pro jednou to lze přežít. Do Benátek lze sice letět, ale k dispozici je i čtyřdenní autobusový zájezd s průvodcem. Nástupní místa jsou v Berouně, Brně, Bílině, Chebu, Chomutově, Chrudimi, Domažlicích, Hradci Králové, Jablonci, Jihlavě, Karlových Varech, Kladně, Klatovech, Kolíně, Liberci, Lounech, Mariánských Lázních, Mladé Boleslavi, Mostě, Ostrově nad Ohří, Pardubicích, Plzni, Poděbradech, Praze, Písku, Rokycanech, Slaném, Sokolově, Teplicích, Turnově, Táboře, Vodňanech, Ústí nad Labem, Českých Budějovicích a Žebráku.

Valentýn 2018 aneb Karneval v Benátkách

Veškeré informace o zájezdu do Benátek, včetně možnosti jeho objednání, naleznete ZDE.

Kompletní seznam zájezdů do Itálie je ZDE.

4/ Lodní dovolená v Atlantiku

Perly Atlantiku – tak se jmenuje osmidenní letecký zájezd, v jehož rámci poznáte ostrovy Tenerife, La Palma, Madeira, Gran Canaria a La Gomera. Přiletíte na Tenerife, v přístavu Santa Cruz de Tenerife se nalodíte a vyplujete směr La Palma. Na lodi budete během tohoto poznávacího zájezdu nejen zdolávat vzdálenosti mezi jednotlivými destinacemi, ale budete tam i spát, bavit se a stravovat v rámci režimu light all inclusive. Náš snímek pochází ostrova La Gomera, charakteristického hlubokými údolími, skalnatými vrcholky, mlžným oparem nad zalesněným středem ostrova či terasovitými poli určenými k pěstování zemědělských plodin. Rozhodně se nebudete nudit, váš Valentýn 2018 bude v tomto případě velmi rozmanitý…

Valentýn 2018 aneb ostrov La Gomera

Veškeré informace o zájezdu Perly Atlantiku, včetně možnosti jeho objednání, naleznete ZDE.

Kompletní seznam zájezdů na Kanárské ostrovy je ZDE.

5/ Valentýn 2018 ve Spojených arabských emirátech

Až o 61 procent klesly ceny únorových zájezdů do SAE, kde je v průměru o něco tepleji než v Egyptě. Denní teploty vzduchu se pohybují mezi 23 až 30 stupni Celsia, což přímo svádí ke koupání a opalování. Pokud vám nevadí, že let do Dubaje trvá zhruba šest hodin, netřeba zvažovat nic dalšího. Někomu stačí 5denní zájezd, jiný upřednostní 8denní, a co vy? Na výběr jsou hotely nejen v Dubaji, ale také v emirátech Ajman (na snímku), Ras al Khaimah, Fujairah, Abu Dhabi a Sharjah. Valentýn 2018 ve Spojených arabských emirátech, to nezní ani trochu marně!

Valentýn 2018 aneb emirát Ajman

Kompletní seznam zájezdů do Spojených arabských emirátů je ZDE.

Hledáte něco jiného?

Nevybrali jste si? Chcete raději lyžovat? Anebo poznat jiné země? Tady je kompletní nabídka více než 90 cestovních kanceláří. A nezapomeňte – Valentýn 2018 se nezadržitelně blíží!