Ve Spojených arabských emirátech musejí mít všechno nejvyšší, největší, nejluxusnější a podobně. Tato federace sedmi konstitutivních emirátů na Blízkém východě zkrátka touží neustále překvapovat a vynikat v různých ohledech. V emirátu Ras Al Khaimah nedávno zprovoznili nejdelší zipline (lanový skluz) na světě. Na trase dlouhé 2,8 kilometru umožní odvážlivcům dosáhnout rychlosti až 150 kilometrů v hodině.

Nejdelší zipline světa začíná ve výšce 1680 metrů nad mořem poblíž vrcholu hory Jebel Jais (mapa). Emiráty doufají, že prostřednictvím této atrakce přilákají návštěvníky i do méně známé lokality, rozprostírající se nedaleko Ománu.

Jebel Jais

Děti se smějí na nejdelší zipline pouze dívat

Zdoláním lanové dráhy ve Spojených arabských emirátech se může ročně zabavit až 100 tisíc lidí. Není sice stanoveno žádné věkové omezení, ale na nejdelší zipline na světě mají přístup pouze osoby vysoké nejméně 1,22 metru s váhou do 150 kilogramů. Otevřen byl teprve koncem ledna, ale zato už je zaregistrován v Guinnessově knize rekordů. Video můžete zhlédnout ZDE.

nejdelší zipline světa je v Ras Al Khaimah

A co ještě lze zažít v emirátu Ras Al Khaimah, omývaném vodami Perského zálivu? Nejdelší zipline není zdaleka jediným lákadlem! Turisty přitahují taktéž nádherné písčité pláže, koupání, potápění, město plné obchodů, skvostné golfové hřiště hřiště Tower Links Golf Club, velbloudí závody, muzeum slavného mořeplavce Ahmada ibn Mádžida a především luxusní hotelové rezorty nabízející praktický program all inclusive.

Chcete tady strávit dovolenou? Nabídku nejvýhodnějších zájezdů do Ras Al Khaimah naleznete ZDE.