Dubaj je město rekordů, o tom není pochyb. Stojí zde například nejvyšší budova světa Burj Khalifa (Burdž Chalífa), vysoká 828 metrů. Nyní zde otevřeli nejvyšší hotel světa! Oficiálně se jmenuje Gevora Hotel, je vysoký 356 metrů a má 75 pater.

Dubaj v tomto ohledu překonala především sama sebe. Dosud byl totiž nejvyšším hotelem JW Mariott Marquis, který je o metr nižší a který se rovněž nachází v této metropoli.

Gevora Hotel v Dubaji

Emiráty si libují v prvenství

Spojené arabské emiráty, jejichž součástí je taktéž Dubaj, letos – kromě hotelu Gevora (mapa) – zprovoznily další unikáty. Prvním je nejdelší zipline (lanový skluz) na světě, situovaný v emirátu Ras Al Khaimah. Na trase dlouhé 2,8 kilometru umožní odvážlivcům dosáhnout rychlosti až 150 kilometrů v hodině. Více informací naleznete ZDE.

Ale zpátky do Dubaje! Výrazným lákadlem by v ní mohla být i zbrusu nová, nejdelší městská zipline dráha na světě, umístěná ve čtvrti Dubai Marina. Je dlouhá kilometr a velmi rychlá – svištět se na ní dá rychlostí až 80 kilometrů v hodině. A to už je celkem slušný adrenalinový zážitek (video)…

Turisty nově láká Gevora i pozlacený rám

Dubaj by chtěla od roku 2020 lákat každoročně až 20 miliónů návštěvníků. Právě ve zmíněném roce 2020 bude hostit světovou výstavu Expo. V pouštním městě se nalézá spousta velkolepých obchodních domů, luxusních letovisek a také lyžařské středisko. Strávit pohodovou dovolenou v Dubaji je přitom tak snadné, posuďte sami – tady je nabídka nejvýhodnějších zájezdů.

Jednou z nových dominant Dubaje se před několika týdny stal 150metrový pozlacený vyhlídkový rám. Z nejvyššího patra skýtá návštěvníkům výhled na starou část Dubaje, ale i na tu nejmodernější s mrakodrapy a hotelem Gevora. Není divu, že jej mnozí turisté touží aktuálně navštívit.

Do Dubaje, tedy do nejpopulárnější lokality ve Spojených arabských emirátech, loni zavítalo 69 476 Čechů, což je o čtvrtinu víc než v roce 2016. Do statistik nejsou započítáni tranzitní pasažéři, kteří v Dubaji pouze přestupovali.

Gevora Hotel v Dubaji