Dávno pryč jsou doby, kdy Češi znali pouze čokoládovou, vanilkovou, jahodovou a citrónovou zmrzlinu. Dneska si běžně dáváme panna cottu, cheesecake, mascarpone či straciatellu. Už vás nebaví ani tyto příchutě? V tom případě se vydejte do skotského Glasgow, kde je k mání nejpálivější zmrzlina na světě. Zároveň je i nejnebezpečnější, tudíž následující řádky berte tak trochu jako varování!

Nejpálivější zmrzlina na světě je plná chilli papriček. Pochutnat si na ní můžete v podniku Aldwych Cafe and Ice Cream Parlour (mapa). Přestože ji tato provozovna ve Skotsku zařadila do svého „repertoáru“ teprve nedávno, nejedná se o žádnou novinku, ale o desítky let starý a pečlivě utajovaný recept italských výrobců gelata.

Odvážlivci ji baštili na Ďáblově mostě

Nejpálivější zmrzlina na světě se prý od roku 1936 využívá na každoročních shromážděních mezi obchodníky jako zkouška statečnosti. Majitel zmrzlinárny Martin Bandoni však usoudil, že by se mohla stát komerčním hitem, a tak začal Respiro del Diavolo nabízet rovněž zákazníkům v jedné ze svých poboček.

„Začalo to v Itálii. Na místě zvaném Ponte del Diavolo (Ďáblův most) se jednou ročně scházeli italští výrobci zmrzliny, aby zhodnotili uplynulý rok. Pokud tam byl nějaký muž, který chtěl prokázat statečnost, ochutnal tuhle zmrzlinu. A jelikož se setkávali na Ponte del Diavolo, nazvali ji Respiro del Diavolo (Ďáblův dech),” vysvětlil bratr Bandoniho Lee.

Respiro del Diavolo – nejpálivější zmrzlina na světě

Nejpálivější zmrzlina na světě může způsobit i smrt

Na Scovilleově stupnici, určující míru pálivosti, zmrzlina údajně dosahuje 1 569 300 SHU (Scoville Heat Unit). Například síla tabaska se pohybuje mezi 2,5 až 5 tisíci SHU. Respiro del Diavolo je tedy až 500krát pálivější! Není tedy divu, že zákazník, který ji chce ochutnat, musí být starší 18 let. A navíc je před koupí nucen podepsat dokument, v němž prohlašuje, že jedná na vlastní odpovědnost. Konkrétně se v něm píše, že člověk bere na vědomí riziko újmy na zdraví a případné smrti.

„Pokud máte rádi chilli, bude vám to chutnat. Je to zvláštní pocit, protože zmrzlina je sama o sobě studená, ale její chuť je pikantní. Suroviny jsou lokální, ale speciální chilli papričky jsou součástí tajného receptu. Testujeme, jak to lidem bude chutnat, takže zatím nabízíme jen omezené množství,“ dodal Martin Bandoni s tím, že ohlasy jsou vesměs pozitivní. Není tedy vyloučeno, že se nejpálivější zmrzlina na světě stane stálou součástí menu jeho zmrzlinárny.

TIP: Nejpálivější zmrzlina na světě je unikátem, ale ne jediným mezi zmrzlinami. Speciální zmrzlinu mají například i v Turecku a ve Španělsku.