Letos chtějí Češi cestovat více než v uplynulých letech, tudíž je záhodno obstarat si letní dovolenou s dostatečným předstihem. Lámete si hlavu s tím, kam se vydáte tentokrát? V Chorvatsku jste byli už patnáctkrát, italské Bibione vás taky omrzelo a v Hurghadě jste byli loni v listopadu? Nezoufejte! Máme pro vás 10 tipů, mezi nimiž se možná ukrývá destinace, jíž neodoláte. Soustředili jsme se na tři světadíly – Evropu, Asii a Afriku. Vaše dovolená 2018 je doslova na dosah!

1/ Chania

Na řeckém ostrově Kréta jste už byli? S největší pravděpodobností se jednalo o letovisko Matala, Rethymno, Analipsis či Hersonissos. Letos pro vás máme novinku! Tou je Chania, tedy nádherný region pokrývající nejzápadnější část Kréty. Kromě úžasných pláží (např. Balos, Elafonisi, Seitan Limania, Kedrodasos a Falasarna) svádí k návštěvě malebné městečko Chania, pohoří Lefka Ori s nejvyšší horou Pachnes (2453 m n. m.) nebo národní park Samaria s nejdelší soutěskou v Evropě.

Dovolená 2018 aneb Chania

2/ Kalábrie

Itálie má skvělou gastronomii, výborné zpěváky, úchvatnou architekturu, ale také skvostné pobřežní lokality, o nichž většina Čechů ještě před několika lety neměla tušení. Například Kalábrie, respektive Kalábrijský poloostrov, na jihu Itálie se pyšní dlouhým pobřežím se spoustou pláží a lokalit vhodných k potápění, zato průmyslové zóny byste tu hledali marně. Pohodová a nezapomenutelná dovolená 2018 na vás čeká například v nádherném městečku Tropea či v nedalekých letoviscích.

Dovolená 2018 aneb Tropea

3/ Slunečné pobřeží

Další evropskou destinací, jež se v posledních letech výrazně zlepšila, je Bulharsko. Během dvou hodin přiletíte do Burgasu, odkud vás autobus doveze přímo do hotelu. Mezi oblíbená letoviska se řadí Primorsko, Sozopol, Ravda, Nesebar, Svatý Vlas a Elenite. Nejpopulárnější – hlavně mezi mladými lidmi – je Slunečné pobřeží. Hlavní atrakcí je 200 m široká a přes 8 km dlouhá pláž se zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře. Samozřejmostí jsou diskotéky, bary a restaurace.

Dovolená 2018 aneb Slunečné pobřeží

4/ Kefalonie

Kromě zmíněné Kréty se mezi nejoblíbenější řecké ostrovy řadí také Rhodos, Samos, Korfu, Kos a Zakynthos. Loni se k nim přidala rovněž Kefalonie. Cestovní kanceláře sem dlouho pořádaly pouze jednodenní výlety, ani dnes není největší jónský ostrov „hotelovým sídlištěm“. Chcete-li, aby vaše dovolená 2018 byla klidná, vydejte se právě sem. Hlavními lákadly jsou pláž Xi se sytě červeným pískem, skála Kounopetra, pohybující se rytmicky s mořem, a velká podvodní „nádrž“ Melissani.

Dovolená 2018 aneb Kefalonie

5/ Sicílie

Pryč jsou doby, kdy na největším italském ostrově vládla proslulá sicilská mafie. V současnosti je to lákavá letní destinace, kam létají všichni, kteří milují hezké pláže, vynikající gastronomii, starobylou architekturu i přírodní unikáty. Jedním z míst, kde bude vaše dovolená 2018 nezapomenutelná, je zátoka Mollarella (na snímku) s velkou písčitou pláží, romantickou skálou a nočním barem. K výletu svádí sopka Etna, Údolí chrámů, bílý útes Scala dei Turchi či městečka Syrakusy, Noto a Taormina.

Dovolená 2018 aneb sicilská zátoka Mollarella

6/ Djerba

Tuniský ostrov spousta Čechů důvěrně zná. Že jste tam ještě nebyli?! Pokud si pod pojmem Dovolená 2018 představujete zejména pohodový hotel, dostatek jídla a pití a hlavně písčitou pláž, po níž se navíc můžete projet na koni či velbloudovi, není co řešit. Zájezdy na Djerbu jsou finančně výhodné po celou sezónu (od května do konce října), levné jsou i suvenýry, kosmetika a oblečení. Jízda taxíkem je doslova za babku, tudíž lze každý den vyrazit na menší výlet – třeba na obrovskou krokodýlí farmu.

Dovolená 2018 aneb Djerba

7/ Sharm El Sheikh

Egypt nabízí tři hlavní destinace – Hurghadu, Marsa Alam a Sharm El Sheikh. Ten se nalézá v jižní části Sinajského poloostrova, který tvoří pomyslný most mezi Afrikou a Asií. Milujete-li nádherný podmořský život, tedy potápění či šnorchlování, zamiřte právě sem. Sharm El Sheikh oplývá skvostnými potápěčskými lokalitami. Kromě toho na vás čekají prostorné a hlavně luxusní hotelové komplexy, písčité pláže, obchůdky se suvenýry i kavárny. A co třeba výlet na Mojžíšovu horu?

Dovolená 2018 aneb Sharm El Sheikh

8/ Agadir

Maroko je neuvěřitelně pestrá země, která nadchne snad každého. Zatímco na jaře a na podzim můžete absolvovat například Velký okruh Marokem, v létě doporučujeme Agadir. Toto moderní letovisko na pobřeží Atlantského oceánu nejvíce okouzlí sportovně založené jedince. Na široké, rovné a dlouhé písčité pláži lze na mnoha místech hrát fotbal i jiné míčové hry, větší vlny v oceánu pro změnu ocení milovníci surfingu. K dispozici jsou i půjčovny se vším potřebným.

Dovolená 2018 aneb Agadir

9/ Side

Městečko Side, lépe řečeno jeho stará část, okouzlí všechny, co obdivují starověké památky. Uličky plné kamenných obchůdků jsou taktéž pastvou pro oči. V přístavu si posedíte v restauraci či kavárně a pokocháte se pohledem na moře nebo na Apollonův chrám, v noci skvostně nasvícený. Jinými slovy – budete-li se vaše dovolená 2018 odehrávat v okolí Side, například v letoviscích Çolaklı a Sorgun (na snímku), považovaných za jeho předměstí, byla by škoda historické centrum nenavštívit.

Dovolená 2018 aneb turecký Sorgun

10/ Dubaj

Spojené arabské emiráty v posledních letech nabízejí luxus za poměrně nízké ceny. Doporučujeme zejména emiráty Dubaj, Ras Al Khaimah, Abu Dhabi, Fujairah a Ajman. Například v Dubaji můžete spatřit řadu rekordních staveb. Stojí zde například nejvyšší budova světa Burj Khalifa (Burdž Chalífa), vysoká 828 metrů. Nedávno zde otevřeli nejvyšší hotel světa! Oficiálně se jmenuje Gevora Hotel, je vysoký 356 metrů a má 75 pater. Výrazným lákadlem je i nejdelší městská zipline dráha na světě.

Dovolená 2018 aneb Dubaj

Dovolená 2018 stokrát jinak

Nevybrali jste si? I to se může stát! V tom případě vás nejspíš zaujme naše kompletní nabídka letních zájezdů do celého světa, naleznete ji ZDE. Nezapomeňte, že dovolená 2018 se už pomalu a jistě blíží!