Populární portál TripAdvisor zveřejnil seznam nejlepších pláží pro rok 2018. Jak tedy cestovatelé z celé zeměkoule hlasovali tentokrát? Nejlepší pláž světa pro rok 2018 nese název Grace Bay a je součástí souostroví Turks a Caicos v Karibiku. A jak je na tom náš kontinent? Nejlepší pláž Evropy pro rok 2018 se rozprostírá ve Španělsku a jmenuje se La Concha. Pojďme si je – a několik dalších – společně prohlédnout!

1/ Grace Bay, Turks and Caicos

Turks a Caicos je zámořské území Velké Británie. Skládá se ze dvou skupin tropických ostrovů v karibské oblasti, leží jihovýchodně od Bahamských ostrovů. Nejlidnatějším ostrovem je Providenciales, v jehož východní části se nalézá dlouhá pláž Grace Bay (mapa). Pokrývá ji pudrově bílý a jemný písek, který omývají tyrkysové vody Karibiku. Cestovatelé se shodují na tom, že Grace Bay působí velmi klidně, nikdy není přelidněná a doslova svádí k procházkám při západu slunce. Mimochodem – ostrov Providenciales milují také obdivovatelé podmořského světa. Díky kilometrům korálových útesů, jež jsou snadno dostupné z pláží, je zde potápění a šnorchlování neuvěřitelně pohodlné a stejně tak úžasné.

Grace Bay

2/ Baia do Sancho, Brazílie

Která pláž, myšleno obrazně, šlape vítězné Grace Bay na paty? Zátoka a pláž Baia do Sancho (mapa) situovaná v srdci brazilského ostrova Fernando de Noronha. Ten je součástí souostroví rozesetého uprostřed Atlantského oceánu, zhruba 350 kilometrů od brazilského pobřeží. Ostrov Fernando de Noronha je domovem mnoha endemitů. To je jeden z důvodů, proč byl v roce 2001 prohlášen za národní park, jenž je součástí seznamu UNESCO. A jak lze charakterizovat zátoku Baia do Sancho? Tyrkysově modrá voda přecházející do zelených tónů v kombinaci s běloskvoucím pískem a okolí obklopené divokou faunou a flórou. Jedinečný dojem umocňují majestátní skaliska. Vždy při východu slunce připlouvají k Baia do Sancho delfíni. Sice jste tam ještě nebyli, ale název pláže je vám povědomý? Není divu! Jedná se mimo jiné o nejlepší pláž pro rok 2015…

Baia do Sancho

3/ Varadero Beach, Kuba

Nejvyhlášenější a nejrozsáhlejší kubánské letovisko Varadero (mapa) se nalézá cca 140 km východně od Havany. Táhne se u severního pobřeží Kuby v provincii Matanzas po uzoučkém poloostrově Hicacos, uzavírajícím záliv Bahía de Cárdenas. K chloubám Varadera bezesporu patří bělostná pláž o délce 16 km. Díky jemnému písku, mírnému sklonu do azurového Atlantiku a dostatku místa je doslova posvícením pro všechny milovníky opalování, koupání a nejrůznějších vodních radovánek. Podél ní je postaveno přes 50 hotelů a velkých turistických komplexů.

Varadero

Na čtvrté příčce se umístila Eagle Beach (mapa) na ostrově Aruba, pátá je Seven Mile Beach (mapa) na ostrově Grand Cayman. Na šestém místě figuruje první evropská pláž, La Concha Beach, která si tím pádem vysloužila označení Nejlepší evropská pláž pro rok 2018. Jak vypadá a čím je zajímavá?

6/ La Concha Beach, Španělsko

San Sebastián (Donostia-San Sebastián) je město ležící na pobřeží Atlantiku, konkrétně v Baskicku, necelých 20 km od francouzské hranice. Mezi nejvyhlášenější místní památky se řadí novogotická katedrála, dále barokní chrám Panny Marie a také radnice. Obyvatelé jsou patřičně pyšní i na pláž La Concha (mapa). Ta je totiž nejproslulejší městskou pláží ve Španělsku. Je 1350 m dlouhá a v průměru 40 m široká. Lemuje ji pobřežní promenáda s rezidencemi a podniky. Jsou zde dvě plovárny, La Perla a Casa Real de Baños. Například ze známého města Bilbao, vzdáleného 100 km, se sem autem dostanete za hodinu a čtvrt.

La Concha Beach

Na sedmém místě figuruje Clearwater Beach (mapa) na Floridě, na osmém Negril Seven Mile Beach (mapa) na Jamajce. Devátá je Bavaro Beach (mapa) v Dominikánské republice, desátá Playa Norte (mapa) na ostrůvku Isla Mujeres, vzdáleném 7 km od Mexika. Na jedenáctém místě skončila „stříbrná“ evropská pláž Elafonisi na řeckém ostrově Kréta a hned za ní „bronzová“ pláž Evropy – Falesia!

11/ Elafonisi Beach, Řecko

Skvostný region Chania, rozkládající se na západě oblíbeného řeckého ostrova Kréta, oplývá nádhernými plážemi. Jednou z nich, už delší dobu nejvyhlášenější, je Elafonisi (nebo také Elafonissi) na západním pobřeží. Je označována za „evropské Tichomoří“. Nejedná se ovšem o klasickou pláž, ale spíše o přírodní pojítko mezi Krétou a ostrůvkem Elafonisi (mapa). Tato písečná pánev je zhruba 500 metrů široká a 400 metrů dlouhá. Nejhlubším místem (cca metr) mezi Krétou a Elafonisi je malý podvodní „kanál“, který spojuje severní a jižní část pláže. Pokud není extrémní vítr nebo vlny, lze z pobřeží Kréty na ostrov Elafonisi bez problémů přejít.

Elafonisi Beach

12/ Falesia Beach, Portugalsko

Zhruba 30 km od města Faro, kde je i mezinárodní letiště, se nachází Falesia Beach (mapa). Tuto pláž u rybářské vesničky Olhos de Agua v populární destinaci Algarve zdobí načervenalý písčitý útes, který ji navíc chrání před větrem. Falesia Beach v Portugalsku je podle cestovatelů klidná a vhodná ke sportům nebo dlouhým procházkám.

Falesia Beach

Dovolená 2018 aneb Tisíce výhodných zájezdů

Už víte, kam se letos vydáte na dovolenou? K zátoce Grace Bay, do regionu Chania nebo do Algarve? Jestliže stále ještě váháte, anebo se hodláte rozhodnout na základě termínu a nejlepší ceny, máme pro vás tip! Zde je naše kompletní nabídka zájezdů do celého světa. Možností je celá řada a některé slevy jsou opravdu velké!