Státní svátky jsou častokrát příhodnou záminkou k tomu, abychom si vybrali několik dní volna navíc a vyrazili na dovolenou nebo na poznávací zájezd. Vymýšlíte si program na poslední chvíli, anebo rádi plánujete dlouho dopředu? Každopádně nezapomeňte, že se pomalu a jistě blíží květnové svátky 2018! Výhodou je, že Svátek práce (1. května) i Den vítězství (8. května) tentokrát vycházejí na úterý.

Z tohoto důvodu se vyplatí vzít si v pondělí 30. dubna a 7. května dovolenou a prodloužit si oba víkendy. A pokud máte možnost, hoďte pracovní povinnosti za hlavu na delší dobu a vydejte se alespoň na týden do ciziny. Abychom vám usnadnili „pátrání“ po nejvhodnější destinaci a nejlepších cenách, prostudovali jsme nabídku více než 100 seriózních českých cestovních kanceláří. Přinášíme 10 tipů na skvělé pobyty v zahraničí! Všechny – ať už třídenní, anebo třeba 10denní – zájezdy se konají v termínu od 27. dubna do 13. května 2018. Za zmínku stojí i fakt, že cena některých je (v den zveřejnění tohoto článku) snížena až o 68 procent!

1/ Albánie a Makedonie

Albánie neboli Albánská republika (mapa) leží na Balkánském poloostrově a na východě sousedí s Makedonií. Obě země jsou ve vícero ohledech zajímavé, a tak se přímo nabízí otázka: Proč navštívit pouze jednu, když lze během několika dní poznat obě dvě? Optimálním řešením je kombinovaný zájezd s názvem Albánie – Makedonie. Je letecký, trvá 11 dní a zahrnuje oba květnové svátky 2018. Kam se během něj podíváte? Do Durrës, bývalého hlavního města Albánie, dále do Beratu, města tisíce a jednoho okna (na snímku). Neunikne vám ani Apollonie s antickými vykopávkami, národní park Llogara a přímořské letovisko Ksamil. Spatříte i Butrint, Gjirokastru a Korce, město s přezdívkou „albánská Paříž“. Osmý den se přesunete do Makedonie, kde vás postupně čeká Prespanské jezero, Bilota neboli „město konzulů“, Ohrid, Tirana, Škodra a Kruje. A to není zdaleka všechno!

Květnové svátky 2018 aneb Berat v Albánii

Veškeré informace o zájezdu, včetně možnosti jeho objednání, najdete ZDE.

Chcete se do Albánie vydat někdy jindy? Nabídku všech zájezdů naleznete ZDE.

2/ Maledivy

Netoužíte poznávat památky ani tepoucí města, ale naopak prahnete po dokonalém odpočinku v opravdovém ráji? Krásné písčité pláže, nádherně čisté moře, palmy a skvělý servis na vás čekají na Maledivách. Tento řetězec 19 korálových atolů začíná 500 km jihozápadně od břehů Indie a táhne se v délce cca 800 km severojižním směrem. Celkově Maledivy (mapa) sestávají z 1196 ostrovů, z nichž obydleno je zhruba 200. Láká vás Jižní Atol Mare, Baa Atol, Raa Atol nebo Lhaviyani Atol? Míst, kde můžete strávit dovolenou s „krycím názvem“ Květnové svátky 2018, je vícero, pobyty jsou osmi až čtrnáctidenní. A slevy ve výši 34 procent rozhodně nejsou zanedbatelné!

Květnové svátky 2018 aneb Maledivy

Přehled všech zájezdů na Maledivy, pořádaných v době od 27. 4. do 13. 5. 2018, najdete ZDE.

Hodláte na Maledivy odletět jindy? Kompletní nabídka zájezdů je ZDE.

3/ Mauricius

Slevy ve výši až 45 procent! To je jen jeden z mnoha důvodů, proč se vydat na ostrov Mauricius (neboli Mauritius), ležící v Indickém oceánu, cca 900 km východně od Madagaskaru. Dechberoucí příroda, písčité pláže a luxusní hotelové rezorty – ani jedno vás nezklame. Milujete dobré jídlo? Mísí se zde indická, čínská, kreolská a francouzská kuchyně. A co teprve tropické ovoce a výtečné fresh džusy! Vízum není nutné, potřebujete pouze cestovní pas platný minimálně šest měsíců po odletu ze země. Co zde lze dělat kromě koupání a opalování? Mauricius milují rovněž golfisté, potápěči, nadšenci do vodních sportů a rybáři. K oblíbeným aktivitám patří parasailing i vodní lyžování. Nejbohatší noční život nabízí letovisko Grand Baie (mapa), jež nadchne i milovníky památek. Stojí tady hinduistické chrámy, mešity a kostely. Dalším lákadlem ostrova jsou skvostné Tamarinské vodopády a ptačí park Casela. Květnové svátky 2018 strávené tady budou mít dokonalou příchuť exotiky!

Květnové svátky 2018 aneb Mauricius

Přehled všech zájezdů na Mauricius, pořádaných v době od 27. 4. do 13. 5. 2018, najdete ZDE.

Hodláte na Mauricius odletět jindy? Kompletní nabídka zájezdů je ZDE.

4/ Amsterdam a květinový park Keukenhof

Bohémové létají do Amsterdamu za dívkami ve výkladních skříních a snadno dostupnou marihuanou, romantiky přitahuje především nedaleký Keukenhof (mapa), největší květinový park v Nizozemsku a zároveň i v Evropě. Založen byl v roce 1949, brzy si vysloužil přezdívku „zahrada Evropy“. Nachází se na bývalém loveckém území, patřícím do panství Teylingen. Rozkládá se na 32 hektarech a každoročně zde vykvete až 7 milionů rostlin, jako jsou krokusy, narcisy, tulipány, hyacinty, lilie a další. A právě květen je nejlepším měsícem pro návštěvu Keukenhofu. Zájezdy zahrnující květnové svátky 2018 mají zpravidla na programu návštěvu Keukenhofu i Amsterdamu. V rámci některých se podíváte i do jiných koutů země, případně do sousední Belgie. Kombinované zájezdy jsou autobusové, nastoupit lze například v Brně, Jihlavě, Praze a Plzni.

Květnové svátky 2018 aneb Keukenhof

Přehled všech zájezdů do Nizozemska v době od 27. dubna do 13. května 2018 najdete ZDE.

Hodláte se do Nizozemska vydat jindy? Kompletní nabídka zájezdů je ZDE.

5/ Omán

Chcete odletět k moři, ale v Egyptě, Spojených arabských emirátech či Tunisku jste už byli loni, a tak toužíte po změně? Co takhle teploty 30 až 33 stupňů Celsia? A k tomu slevy ve výši 30 procent? Tušíte správně – máme na mysli Omán (mapa), arabský stát v jihozápadní Asii. Jedná se o jednu z nejbezpečnějších zemí světa, která má rozhodně co nabídnout. Úžasné přírodní scenérie, bělostné pláže, tyrkysový Indický oceán i tajuplná, ztracená pouštní města. Můžete se projet na velbloudovi, pozorovat delfíny, absolvovat adrenalinovou projížďku dunami nebo nakupovat na tradičních trzích. Zdejší orientální kuchyně jistě zaujme nejen gurmány! A nechybějí ani atraktivní památky…

Květnové svátky 2018 aneb Omán

Přehled všech zájezdů do Ománu v době od 27. dubna do 13. května 2018 najdete ZDE.

Hodláte se do Ománu vydat jindy? Kompletní nabídka zájezdů je ZDE.

6/ Dominikánská republika

Karibik táhne většinu cestovatelů, o tom není pochyb. K nejoblíbenějším destinacím v Karibském moři patří Dominikánská republika rozprostírající se ve východní části ostrova Hispaniola. Těšit se můžete na nádherné pláže s bílým pískem a vzrostlými palmami, průzračné moře, exotickou kuchyni, ubytování na skvělé úrovni i přívětivý personál. Poznejte organizací UNESCO chráněné hlavní město Santo Domingo, národní park Los Haitises, mořskou rezervaci Marinarium či ostrůvky Catalina a Saona. Vnitrozemí překypuje tropickou přírodou plnou typické fauny a flóry. Nejznámějším letoviskem je Punta Cana (mapa) na východě, vybrat si však můžete i z několika dalších (Boca Chica, Juan Dolio, Playa Bavaro, Bayahibe atd.). Váháte? Slevy ve výši až 43 procent vás možná přesvědčí…

Květnové svátky 2018 aneb Parasailing v Dominikánské republice

Přehled všech zájezdů do Dominikánské republiky v době od 27. 4. do 13. 5. 2018 najdete ZDE.

Hodláte se do Dominikánské republiky vydat jindy? Kompletní nabídka zájezdů je ZDE.

7/ Sharm El Sheikh

Vyhledáváte nádherný podmořský svět, luxusní rezorty a čisté písčité pláže? A přitom nehodláte utratit 50 tisíc za týden? Vydejte se do Egypta! Skvělé lokality najdete v oblasti Hurghada nebo Marsa Alam. Potápěči ovšem dobře vědí, že nejkrásnější podvodní scenérie nabízí Rudé moře v destinaci Sharm El Sheikh (mapa), která se loni vrátila do nabídky cestovních kanceláří. Kromě potápění, šnorchlování, koupání a nakupování lze kupříkladu vyrazit na výlet k Mojžíšově hoře a klášteru svaté Kateřiny. A co takhle návštěva beduínského stanu a projížďka na velbloudovi v údolí Wadi Mandar? Anebo výlet do pouště spojený s jízdou na čtyřkolce? Každopádně – nádherné počasí i výhodné ceny zájezdů jsou velkým lákadlem.

Květnové svátky 2018 aneb Sharm El Sheikh

Přehled všech zájezdů do Sharm El Sheikhu v době od 27. dubna do 13. května 2018 najdete ZDE.

Hodláte se do Sharm El Sheikhu vydat jindy? Kompletní nabídka zájezdů je ZDE.

8/ Turecko

Spousta lidí si myslí, že v Turecku je hezky pouze od půli června do půli září. To je ale omyl! Loni jsme se na vlastní kůži přesvědčili o tom, že je tam nádherně už v květnu. I koupání v moři je v tomto období příjemné nejen pro otužilce. Velkou výhodou je, že se na hotelu ani v ulicích historických městeček nebudete mačkat a že za zájezd zaplatíte mnohem méně než v hlavní sezóně. Milovníci přírody míří zejména do Kemeru (mapa), golfisté do Beleku, pohledem na památky se lze kochat v Alanyi (na snímku) a v Side. Letovisek je ovšem na výběr podstatně více, každé má svá specifika. Domů si přivezete oblečení, přírodní kosmetiku i bylinné čaje, zatímco vaše peněženka to téměř nepocítí…

Květnové svátky 2018 aneb Alanya v Turecku

Přehled všech zájezdů do Turecka v době od 27. dubna do 13. května 2018 najdete ZDE.

Hodláte se do Turecka vydat jindy? Kompletní nabídka zájezdů je ZDE.

9/ Kypr

Ostrov Kypr (mapa) se dělí na dvě části. Ta jižní se jmenuje Kyperská republika a od 1. května 2004 je členem Evropské unie. Platí se zde eurem, telefonovat a esemeskovat můžete v rámci svého českého tarifu, totéž platí o čerpání mobilních dat. Severní část Kypru patří Turecku a tudíž nespadá do eurozóny. Telefonování a esemeskování je tu pro Čechy podstatně dražší, stejně tak připojení k internetu. Navzdory tomu se říká, že Severokyperská turecká republika (neboli Severní Kypr) je krásnější. K mání jsou zájezdy do obou částí, stačí si vybrat. V první polovině května na ostrově panují teploty mezi 21 a 25 stupni Celsia, v noci je kolem 16 stupňů, což je přijatelné. Pobyt v přímořském letovisku tedy absolutně není od věci. Jedinci nad 50 let mohou využít 68procentní slevy a vydat se na poznávací zájezd nazvaný Velký okruh severním Kyprem. Na programu je mj. návštěva měst Kyrenia (Girne), Nicosia a Famagusta, tuze lákavá je možnost celodenního výletu do jižní části ostrova.

Květnové svátky 2018 aneb Famagusta na ostrově Kypr

Přehled všech zájezdů na Kypr v době od 27. dubna do 13. května 2018 najdete ZDE.

Hodláte se na Kypr vydat jindy? Kompletní nabídka zájezdů je ZDE.

10/ Izrael

A na závěr lahůdka pro fajnšmekry! Jestliže vás tato kontroverzní země s pestrou minulostí láká už delší dobu, proč její návštěvu odkládat? Květnové svátky 2018 jsou k poznávání jako stvořené! Kromě pobytů v honosných rezortech jsou k dispozici i sedmi až 11denní poznávací zájezdy, v jejichž rámci navštívíte například Nazaret, přírodní rezervaci Rosh Hanikra, Betlém, Jeruzalém, Tel Aviv a Mrtvé moře. Pro cestu do Izraele (mapa) je nezbytné vlastnit cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po odletu ze země. A co je podstatné – nemělo by v něm být razítko Sýrie, Libanonu nebo Íránu.

Květnové svátky 2018 aneb Nazaret v Izraeli

Přehled všech zájezdů do Izraele v době od 27. dubna do 13. května 2018 najdete ZDE.

Hodláte se do Izraele vydat jindy? Kompletní nabídka zájezdů je ZDE.

Láká vás prožít květnové svátky 2018 jinde?

Nevybrali jste si? I to se může stát! Také s touto variantou jsme počítali. Láká vás prožít květnové svátky 2018 raději v Bulharsku, Portugalsku, Španělsku, Brazílii nebo v jiné destinaci? Přehled všech zájezdů do nejrůznějších zemí světa, konaných v době od 27. dubna do 13. května 2018, najdete ZDE.

Přejeme šťastnou cestu!