Milujete pivo a cestování? Pak pro vás máme dobrou zprávu. Ve Skotsku vyroste pivní hotel! Co to znamená? To, že ihned po check-inu můžete nasávat přímo na „cimře“! Nevšední ubytovací zařízení dostane název DogHouse (Psí bouda). Bude se pyšnit celkem 26 pokoji, z nichž každý bude mít svůj vlastní pivní výčep.

Postavit pivní hotel – s tímto nápadem přišel skotský pivovar BrewDog už minulý rok. Tehdy jeho zástupci oznámili, že historicky první pivní hotel bude stát přímo naproti jedné z jejich poboček v americkém Columbusu (mapa). Myšlenka se jim však pravděpodobně zalíbila natolik, že se letos rozhodli pro stejný krok i ve své domovině.

pivovar BrewDog postaví pivní hotel

V čem ještě bude pivní hotel unikátní?

Pivní hotel v USA má být otevřen na konci letošního roku, jeho skotská verze začne s provozem nejspíš začátkem roku 2019. Kromě toho, že na každém pokoji bude k dispozici soukromý výčep, součástí sprch mají být speciální ledničky vybavené lahvovými pivy. Hostům tak během pobytu v krku rozhodně nevyschne.

„Pivní hotel DogHouse je dárkem pro fanoušky našeho piva, kteří pivovar v Aberdeenshire navštěvují. Bude to na jejich chmelové dovolené rozhodně konečná stanice, taková pivní nirvána,“ nechal se slyšet spoluzakladatel společnosti BrewDog James Watt. Teď jde jen o to, kolik jedinců touží pít pivo o samotě a kolik jich raději vyrazí do hospody, kde si během konzumace mohou poklábosit s jinými lidmi…