Když se řekne Srí Lanka (dříve Cejlon), většina lidí si představí kvalitní čaj, skvostné pláže a slony. Ti jsou ostatně protagonisty tradiční akce s názvem Nawam Maha Perahera. Během ní ulicemi hlavního města Kolombo pochodují nádherně nastrojení sloni, jedná se o úžasnou podívanou. Letos se konala na začátku března a opět přilákala tisíce lidí.

Festival Nawam Maha Perahera má dlouholetou historii a kromě místních přitahuje rovněž davy turistů. Pravidelně začíná u jednoho z nejposvátnějších chrámu v Kolombu (neboli Colombu) a za zvuků tradiční hudby pokračuje dál ulicemi města.

festival Nawam Maha Perahera

Nejvíce si Nawam Maha Perahera chválí podnikatelé

Samotný průvod, který je součástí festivalu, trvá přibližně tři hodiny. Zlatým hřebem obvykle bývá slon, nesoucí skříňku, v níž mají údajně být Buddhovy ostatky. Vzhledem ke své popularitě mezi turisty je Nawam Maha Perahera žní i pro hoteliéry a další podnikatele, kteří hlásí plné kapacity.

Festival Nawam Maha Perahera bývá dvoudenní, ale letos byl zkrácen kvůli silné bouři, jež Kolombo zasáhla. Březen přitom patří k měsícům, během nichž na Srí Lance převládá nádherné počasí. Kdy je nejlepší se do těchto končin vydat? Obecně lze říct, že v období od prosince do března. Naopak nejdeštivějšími měsíci jsou zpravidla květen, říjen a listopad.

festival Nawam Maha Perahera

TIP: Až se vydáte na Srí Lanku, nezapomeňte navštívit sloní sirotčinec neboli Pinnawala Elephant Orphanage.