Zatímco se dříve jednalo o ryze VIP záležitost, v posledních několika letech jsou Spojené arabské emiráty poměrně snadno dostupnou destinací. České cestovní kanceláře nabízejí zájezdy do všech sedmi emirátů, avšak nejznámější zůstavá i nadále Dubaj. Ta na sebe několikrát do roka upozorňuje unikátními stavbami a nejrůznějšími atrakcemi. Nedávno tam otevřeli 2,5 km dlouhou – více než jen – pláž s názvem La Mer.

Nová relaxační pobřežní zóna vznikla ve čtvrti Jumeirah, konkrétně mezi umělými ostrovy Pearl Jumeria a Jumeira Bay. Z centra Dubaje se lidé na pláž La Mer (mapa) dostanou během cca 15 minut jízdy autem.

La Mer v Dubaji

Na obrovské trampolíně se vydovádí nejen děti

La Mer ovšem není pouze písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře! Sousedí s ní palmami lemované ulice i budovy ozdobené uměleckými graffiti malbami. Najdete tady řadu obchodů, restaurací a plážových atrakcí. Velkým lákadlem je Hawa Hawa, unikátní nafukovací hřiště pro děti a obří trampolína v japonském stylu.

Přímo na pláži byly nainstalovány moderní sprchy, lze se připojit k bezplatné wi-fi či si nabít mobilní telefon v některém ze stojanů k tomu určených. Aby plážová část nepůsobila monotónně, rozmístili tady barevné kabinky a několik loděk.

Urbanistický projekt La Mer, realizovaný společností Meraas, představuje harmonickou směs minimalistického a moderního designu. Někteří turisté jistě ocení skutečnost, že se poblíž nalézá muzeum Etihad a Dubai Water Canal.

La Mer v Dubaji

La Mer se rozroste o kino a vodní park

La Mer ve Spojených arabských emirátech toho v budoucnu nabídne mnohem víc – bude zde zprovozněn i velký vodní park včetně surfařského ráje. Dále tu vyroste kino, další obchody, kavárny a restaurace. V plánu je i rezidenční čtvrť a hotel.

Pobřežní zóna La Mer má otevřeno denně od 10 hodin až do půlnoci a je snadno dosažitelná hromadnou dopravou (např. autobusem č. 8 z autobusového nádraží Al Ghubaiba nebo autobusy č. X28 nebo 88 ze stanice Deira City Centre, případně autobusem C10 z Burjumanu). Řidiči mohou využít podzemní parkoviště i parkoviště s obsluhou.

La Mer v Dubaji