Nejlepší letiště na světě – tak si už šest let v kuse může „říkat“ singapurské letiště Changi. Společnost Skytrax totiž zveřejnila aktuální žebříček nejlepších letišť světa a oblíbené Changi zvítězilo již šestým rokem po sobě. První příčku přitom v historii ankety obsadilo už devětkrát. Důvod? Skvělá nabídka služeb! Nechybí zde nonstop kino, střešní bazén či park s motýly. A to není zdaleka všechno.

Společnost Skytrax, která se dlouhodobě zabývá hodnocením letišť a leteckých společností, pravidelně vyhlašuje žebříček na základě uživatelských recenzí a průzkumů, do nichž se letos zapojilo přes 13,5 miliónu lidí.

singapurské letiště Changi

Příští rok Changi vyrukuje s unikátem

Druhým nejlepším letištěm po singapurském Changi bylo vyhlášeno jihokorejské letiště Inčchon, třetí místo obsadilo tokijské letiště Haneda. Prvním evropským letištěm v žebříčku je Mnichov, a to na šesté příčce. Letiště Václava Havla Praha skončilo až na 96. místě. Budiž nám útěchou skutečnost, že není tak známé a velké jako řada jiných, tudíž si na ně většina hlasujících ani nevzpomněla. Na druhou stranu – proč by vlastně měla?

singapurské letiště Changi

Ale zpátky k Changi! Mezi cestovateli je populární díky pestré nabídce služeb a aktivit, jež pasažérům zpříjemňují čekání na spoje. Kromě parků a restaurací letiště zvítězilo rovněž v kategorii za nejlepší hotel, jímž je Crowne Plaza Changi. Vedení letiště však v žádném případě neusíná na vavřínech. Už nyní se staví nový desetipodlažní terminál, který bude mít nejvyšší vnitřní vodopád na světě. V plánu je taktéž obří park. Vše se má zprovoznit v průběhu příštího roku.

singapurské letiště Changi

V některých ohledech je lepší Heathrow

Dalšími kategoriemi, které Skytrax v rámci své ankety vyhlašuje, jsou například nejlepší terminály nebo nejlepší odbavení a přeprava zavazadel. V první kategorii zvítězilo věhlasné londýnské letiště Heathrow, zatímco v druhé Mezinárodní letiště Kansai u japonské Ósaky. Nejčistějším letištěm se stalo tokijské letiště Haneda, nejlepší nabídku obchodů má zase londýnské Heathrow. Už nyní jsme zvědaví, zda anketu Skytraxu v budoucnu „zbourá“ nové letiště v Istanbulu (info). To bude slavnostně otevřeno 29. října 2018…

singapurské letiště Changi