Cestovatelský portál TripAdvisor zveřejnil další aktuální žebříček, tentokrát Nejlepší destinace světa 2018. Je sestavován na základě algoritmu, který analyzuje milióny recenzí uživatelů těchto populárních webových stránek. Překvapivě zvítězila Paříž, jež byla loni třetí. Praha si letos rovněž polepšila! Skončila na sedmém místě, loni byla devátá.

1/ Paříž

Francouzská metropole na řece Seině je opět v kurzu. Před několika lety ji sice na přechodnou dobu poněkud ochromily teroristické útoky, avšak v současnosti do tohoto města s pestrou historií a jedinečnými památkami směřují davy turistů. Eiffelova věž, muzeum Louvre, bulvár Champs-Élysées či katedrála Notre-Dame – to je pouze krátký výčet zajímavostí, které zkrátka musí vidět téměř každý cestovatel. Dosud jste v Paříži nebyli a netroufáte se tam vydat na vlastní pěst? Seznam těch nejvýhodnějších zájezdů do Nejlepší destinace světa 2018 naleznete ZDE.

Nejlepší destinace světa 2018 – Paříž

2/ Londýn

Hlavní město Spojeného království Velké Británie a Severního Irska obhájilo druhé místo. Westminsterský palác, Trafalgarské náměstí, Londýnské oko, Buckinghamský palác či Muzeum voskových figurín Madame Tussaud – to vše a samozřejmě mnohem více spatříte na vlastní oči, když nastoupíte do letadla mířícího do Londýna. Vypravte se tam včas, za pár let to možná už tak snadné a levné nebude. Seznam nejvýhodnějších zájezdů do druhé Nejlepší destinace světa 2018 naleznete ZDE.

Nejlepší destinace světa 2018 – Londýn

3/ Řím

Na třetím místě skončil Řím. Tento oblíbený cíl romantiků a milovníků historie si oproti loňsku polepšil o jednu příčku. Stará italská architektura, vynikající káva i výborná gastronomie přitahují do Itálie spoustu turistů. Mnohé dámy se navíc s oblibou pokochají pohledem na italské hřebce – a nejen na ty čtyřnohé… Co byste si neměli nechat ujít v hlavním městě? Nejznámější starověkou památkou je Koloseum z roku 80, největší antické divadlo, dále Pantheon, zbytky antického fóra na Forum Romanum či Caracallovy lázně. Úžasná je Fontána di Trevi, nezapomeňte na Španělské schody a také na náměstí Piazza Navona… Seznam nejvýhodnějších zájezdů do třetí Nejlepší destinace světa 2018 naleznete ZDE.

Nejlepší destinace světa 2018 – Řím

4/ Bali

Bali letos spadlo z prvního místa na čtvrté. Tento fakt nic nemění na tom, že se indonéský ostrov i nadále řadí mezi nejvyhledávanější turistické cíle. Leží mezi Jávou a Lombokem, je nejzápadnější z Malých Sund. Zdejší unikátní vodohospodářský systém zavlažování terasovitých rýžových polí (Subak) společně s několika chrámy byl v roce 2012 zapsán mezi lokality světového kulturního dědictví UNESCO. Dovolená v turistických rezortech na Bali je finančně poměrně dostupná. Seznam nejvýhodnějších zájezdů do čtvrté Nejlepší destinace světa 2018 naleznete ZDE.

Nejlepší destinace světa 2018 – Bali

5/ Kréta

Největší řecký ostrov Kréta stále táhne! Samozřejmě – jsou tu místa, která stačí vidět krátce, a pak taková, odkud se vám nebude chtít. Za nejkrásnější oblast je považována Chania, region rozprostírající se na západě ostrova. Jsou tady úžasné pláže (Balos, Seitan Limania, Elafonisi, Kedrodasos či Falasarna), nejdelší evropská soutěska Samaria, pohoří Lefka Ori i úchvatné sladkovodní jezero Kournas. K návštěvě svádí městečko Chania, více na východ (za hranicemi regionu) se rozprostírá město Rethymno s pitoresktním historickým jádrem, starými tureckými domy a benátskou pevností Fortezza. Seznam nejvýhodnějších zájezdů do regionu Chania naleznete ZDE.

Nejlepší destinace světa 2018 – Kréta

Které další země jsou Nejlepší destinace světa 2018?

Šestá je Barcelona, sedmá Praha, na osmém místě figuruje Marrakéš. Devátý je Istanbul, desátý New York. Jedenáctý je thajský Phuket, Jamajka čtrnáctá a egyptská Hurghada obsadila 21. místo. Nejvýhodnější zájezdy do Egypta naleznete ZDE.