Arabové jsou velmi dobří obchodníci, s komunikací a smlouváním nemají sebemenší problém. Najdou se však i doslova otravní prodejci, kteří turistům urputně nabízejí svoje zboží v místech, kde o nakupování nemají zájem. Navíc se často jedná o nežádoucí kýče. Skvělou novinkou je informace, že před egyptskými památkami je už nepotkáte. V opačném případě jim totiž hrozí tučná pokuta!

Turisté se prostě musí cítit dobře

V Egyptě se rozhodli rázně zakročit proti tomu, aby otravní prodejci suvenýrů provozovali svoji činnost na významných historických místech. Každý, kdo bude turisty u památek obtěžovat a bude u toho chycen, dostane pokutu až 10 000 egyptských liber (necelých 12 000 Kč). O novém nařízení nedávno rozhodl tamější parlament.

otravní prodejci suvenýrů už nebudou pobíhat kolem chrámů v Abú Simbel

Ministr pro památky Chálid Ananí uvedl, že dosud neexistovaly žádné prostředky, které by prodejce suvenýrů u památek přinutily s jejich činností přestat. Obtěžování zahraničních návštěvníků údajně mělo špatný vliv na turismus. Ten se v Egyptě od roku 2011 potýká s problémy a země se všemožně snaží cizince opět přilákat.

Zájem o dovolenou v Egyptě stoupá

Nicméně například Češi se o Egypt začali v posledních dvou letech opětovně zajímat. V roce 2017 tam dovolenou strávilo 245 000 lidí. Velký zájem o Egypt je i letos. Některé termíny odletů do destinací Hurghada, Marsa Alam nebo Sharm El Sheikh jsou již beznadějně vyprodány! Vydáte-li se během dovolené na výlet k pyramidám v Gíze, chrámu v Karnaku, chrámu královny Hatšepsut, chrámů v Abú Simbel či klášteru svaté Kateřiny, otravní prodejci tam už zkrátka nebudou „úřadovat“…

otravní prodejci suvenýrů už nebudou pobíhat kolem chrámu královny Hatšepsut