Milujete zmrzlinu, ale už vás nudí klasická točená nebo kopečková? V tom případě se vydejte na pár dní do Velké Británie. Kromě poznávání památek, nákupů či zábavy v klubech můžete ochutnat Avolato. Přesně tak se jmenuje nejstylovější zmrzlina letošního roku! Je dílem britské společnosti Snowflake Gelato, která má pobočky v Londýně a Manchesteru.

Neobsahuje mléko ani lepek

Pokud máte pocit, že vám Avolato nápadně připomíná avokádo, nemýlíte se. Zmrzlina obsahuje ze šedesáti procent právě plod hruškovce přelahodného, který je smíchán s vodou, hroznovým cukrem, pektinem a vlákninou.

Servíruje se v avokádové slupce spolu s bambusovou lžící a táckem. Tradiční pecku nahrazuje zmrzlinová koule s příchutí arašídového másla. Alergiky jistě potěší informace, že lákavá pochoutka neobsahuje žádné mléko, lepek ani rafinovaný cukr.

Avolato je tak trochu umělecké dílo

„Myšlenka vyrobit něco podobného vznikla především díky tomu, že jsem si uvědomil, jak moc je avokádo mezi lidmi oblíbené a zároveň zdraví prospěšné,“ řekl Asad Khan, výkonný ředitel a zakladatel společnosti Snowflake Gelato.

Už pouhá fotografie zmrzliny Avolato prozrazuje, že nejstylovější letošní zmrzlina neoplývá pouze unikátní příchutí, ale současně se jedná o formu umění. Jenomže žádná krása není zadarmo. Za jednu porci ve Velké Británii zaplatíte v přepočtu zhruba 275 Kč!

Tip: Avolato vás neláká? Třeba vás zaujme nejpálivější zmrzlina na světě! Článek o ní naleznete ZDE.