Slavný písničkář Bob Dylan dostal v roce 2016 Nobelovu cenu za literaturu. Získá také ocenění za nejlepší drink roku 2018? Umělec totiž nedávno oznámil, že začne prodávat vlastní alkohol. Bude se jednat o americkou whiskey značky Heaven’s Door. Asi není nutné dodávat, že název je inspirován Dylanovou světoznámou písní Knockin‘ on Heaven’s Door z roku 1973.

Vlastní nápoj písničkáři náramně chutná

Bob Dylan (narozený v roce 1941 v Minnesotě) se nikdy netajil skutečností, že je milovníkem kvalitní whiskey. Když ho s nabídkou vytvoření vlastního zlatavého moku oslovil americký podnikatel Marc Bushala, uznávaný umělec dlouho neváhal. Výsledkem je trojice unikátních produktů – Tennessee Bourbon, Double Barrel Whiskey a Straight Rye Whiskey.

„Ne vždy naleznete inspiraci, někdy si najde ona vás. Chtěli jsme vytvořit takovou kolekci americké whiskey, která bude vyprávět příběh. Několik desetiletí jsem cestoval po světě a mohl ochutnat ty nejlepší whiskey, které existují. A tahle je skvělá,“ prohlásil Bob Dylan o své alkoholické kolekci Heaven’s Door.

Bob Dylan obal CD

Bude whiskey Heaven’s Door úspěšnější než song?

Podnikatel Bushala zdůrazňuje, že se ze strany populárního písničkáře nejedná o ješitnost, ale naopak o vášeň. I proto je prý podpis Boba Dylana umístěn pouze na zadní straně láhve. A pozor – viditelný je až po konzumaci nápoje! „Bob nepotřebuje být hlavní tváří značky, což je skvělé, poněvadž to přesně vystihuje jeho povahu. Značka Heaven’s Door je díky tomu autentická,“ dodal Bushala.

Co se týče písně Knockin‘ on Heaven’s Door, tu nejspíš znáte i v podání jiných interpretů. V minulosti ji nazpívali rovněž Eric Clapton, skupina Guns N‘ Roses v čele s Axlem Rosem či zpěvačka Avril Lavigne. Původní verze Boba Dylana se stala součástí soundtracku k filmu Pat Garrett and Billy the Kid. Členové uznávané autorské organizace Western Writers of America ji zařadili mezi 100 nejlepších westernových songů všech dob. Věříme, že neméně úspěšný bude i Dylanův nehudební počin Heaven’s Door!