Spojené arabské emiráty (SAE) musejí mít všechno největší, nejdelší, nejvyšší, nejluxusnější, nejdražší a podobně. Tudíž se nelze divit tomu, že v Abú Dhabí, hlavním městě, nedávno otevřeli největší vnitřní zábavní park na světě. Jmenuje se Warner Bros World a je rozdělen na šest tematických sekcí.

Park je určen především pro rodiny s dětmi, gigantické horské dráhy, na nichž budete brečet a ječet hrůzou, tu nenajdete. Zato se zde setkáte například s Batmanem, Jokerem, Supermanem či Harley Quinn a s postavičkami z klasických kreslených pohádek — zajícem Bugs Bunnym, Tomem a Jerrym nebo psem Scooby-Doo.

V areálu si odpočinete od úmorného vedra

Warner Bros World vznikl na ostrově Yas (mapa), tedy 15 minut jízdy z letiště v Abú Dhabí a 50 minut z Dubaje. Kvůli horkému pouštnímu klimatu byl park vybudován jako vnitřní, patřičně klimatizovaný. Stál více než miliardu dolarů (22 miliard Kč), jeho rozloha činí přes 153 000 metrů čtverečních.

Vstupenky se prodávají za 290 emirátských dirhamů pro dospělé (cca 1700 Kč), lístky pro děti jsou k mání za 230 dirhamů (cca 1300 Kč). To, že ceny nejsou zrovna lidové, není třeba příliš zdůrazňovat. Vedení parku ovšem doufá, že spolupráce se společností Warner Bros a současně přítomnost postaviček z kultovních kreslených pohádek přitáhnou dostatečné množství návštěvníků.

park Warner Bros World

Warner Bros World ukrývá i Metropolis

Tematické sekce parku Warner Bros World ve Spojených arabských emirátech nesou názvy Bedrock (Flintstoneovi), Dynamite Gulch, Cartoon Junction, Gotham City a Metropolis. Šestou – centrální – částí je Warner Bros Plaza, z ní se dostanete do všech ostatních.

Vstup na některé z 29 atrakcí je podmíněn minimální požadovanou výškou, na ostatní mohou všichni návštěvníci. Jsou tu i středně adrenalinová lákadla, například Fast and Furry-ous a Justice League: Warworld Attacks. Co se otevírací doby týče – Warner Bros Plaza s obchody a restauracemi je přístupná denně od 10:00 do 21:00, atrakce od 11:00 do 20:00.

park Warner Bros World