Den české státnosti a zároveň svátek sv. Václava – to je 28. září. V roce 2018 vychází volno na pátek, což je potěšující zpráva! Už jen proto, že lze vyrazit na tři dny do zahraničí, aniž by bylo nutné plýtvat dovolenou. Vybrali jsme pro vás tři zájezdy s odjezdem 28. září 2018 a s návratem 30. září 2018. Tady jsou!

1/ Benátky, ostrovy Burano a Murano a zámek Miramare

Jasně – svátek sv. Václava můžete prožít doma a poslouchat hity Václava Neckáře, abyste byli styloví. Anebo lze vyrazit na poznávací zájezd do Itálie. Bojíte se létat? Nevadí! Stačí si zakoupit zájezd a následně nastoupit do autobusu v Praze, Brně, Svitavách, Litomyšli, Vysokém Mýtě, Holicích, Pardubicích či Hradci Králové. Čeká vás prohlídka zámku Miramare na břehu Terstského zálivu. Romantická novogotická stavba, kterou vybudoval Maxmilián, mladší bratr císaře Františka Josefa I., je obklopena rozsáhlým parkem. V sobotu navštívíte Benátky a v neděli ostrovy Burano (na úvodním snímku) a Murano. Jako suvenýr si přivezete například ručně vyrobenou krajku nebo sklářský výrobek. Noci přečkáte v hotelu v přímořském letovisku Lido di Jesolo nebo Cavallino.

Veškeré informace o zájezdu, včetně možnosti jeho objednání, naleznete ZDE.

sklářské výrobky na ostrově Murano

2/ Bükfürdö, Sárvár a Hévíz

Svátek sv. Václava lze strávit také v sousedním Maďarsku. Nebojte, nebudete tři dny v kuse pouze „obrážet“ památky, ale především si odpočinete v proslulých termálních lázních. Zkrátka a dobře – nabízí se vám ideální kombinace. Hned první den dopoledne stihnete absolvovat prohlídku historického města Šoproň. Krátce nato se ocitnete v lázních Bükfürdö, kde můžete zhruba čtyři hodiny relaxovat. V sobotu váš autobus zamíří k Balatonu. Čeká vás krátká zastávka pod hradem Sümeg, který patří k nejzachovalejším v zemi. Uvidíte i typické maďarské vesničky v oblasti Badacsony a také Keszthely, nejstarší a největší město na pobřeží Balatonu. Odpoledne se vykoupete v Hévízu, kde mají druhé největší jezero s termální vodou na světě, jeho hladina je na některých místech pokrytá lekníny. V neděli je na programu celodenní pobyt v lázních Bükfürdö, anebo můžete upřednostnit středověkou vodní tvrz v Sárváru.

Veškeré informace o zájezdu, včetně možnosti jeho objednání, naleznete ZDE.

Hévíz

3/ Nejkrásnější zámky Bavorska

Láká vás nádherná architektura dob dávno minulých? Vydejte se do Německa a poznejte nejkrásnější bavorské zámky. Do autobusu lze ve svátek sv. Václava 2018 nastoupit v Mostě, Lounech, Slaném, Kladně, Praze, Berouně, Rokycanech a Plzni. Během třídenního poznávacího zájezdu uvidíte například zámky Linderhof, Hohenschwangau, Neuschwanstein (na snímku) a Herrenchiemsee. Zavítáte rovněž do městečka Oberammergau v údolí řeky Ammer, kláštera Ettal ze 14. století či Muzea bavorských králů. A tím výčet zajímavých míst zdaleka nekončí! Absolvujete procházku kolem jezera Alpsee, poznáte malebné historické městečko Füssen, jezero Chiemsee a ostrovy Herreninsel a Fraueninsel. Dále si můžete vybrat mezi koupáním či projížďkou lodí po vodní nádrži Forggensee a individuální návštěvou lázní Kristall Therme ve Schwangau.

Veškeré informace o zájezdu, včetně možnosti jeho objednání, naleznete ZDE.

Neuschwanstein

Toužíte svátek sv. Václava prožít jinde?

Nezaujal vás ani jeden ze zájezdů, anebo jste už všechna zmíněná místa navštívili? Upřednostňujete jiný druh dopravy? V tom případě si můžete vybrat z celé řady jiných variant. Přehled všech dostupných zájezdů konaných v termínu od 28. do 30. září 2018 najdete ZDE.