Přibližně 18 000 profesionálů z oblasti cestovního ruchu rozhodovalo o tom, kterému ubytovacímu zařízení bude udělena prestižní cena s názvem Virtuoso Best of the Best. Jak to dopadlo? Nejlepší hotel na světě za rok 2018 nese název Adare Manor a najdete ho na rozlehlém panství nedaleko irského Limericku.

Konkrétně je hotel Adare Manor (mapa) umístěn v prostorách neogotického zámku z 19. století a nachází se v něm 104 luxusních pokojů. A to není zdaleka všechno!

hotel Adare Manor

Nejlevnější pokoj vyjde na 15 000 korun

Součástí skvostného areálu je taktéž golfové hřiště a zámecké zahrady. Přímo za hotelem navíc protéká řeka, která umocňuje romantický ráz venkovního prostranství. Nic však není zadarmo. Za jednu noc v pětihvězdičkovém hotelu Adare Manor zaplatíte minimálně 15 000 Kč! Zato si můžete vybrat z devíti typů pokojů…

hotel Adare Manor

Co se stravování týče – zdejší pokrmy mají nejvyšší možnou úroveň. Jsou uvařeny z velmi kvalitních surovin, každé jídlo svým způsobem připomíná umělecké dílo. Je servírováno na stylovém nádobí, o němž si v běžných rezortech můžete nechat akorát tak zdát.

hotel Adare Manor

Najíst se či se jen lehce občerstvit můžete na vícero místech. Každé sice vypadá jinak, ale jedno mají společné – nádherné prostředí, čistotu a profesionální a vstřícný personál.

hotel Adare Manor

Můžete si zastřílet i zajezdit na koni

Nejlepší hotel roku 2018 neleží u moře, ale nudit se zde rozhodně nebudete. Hosté z celého světa sem jezdí z úplně jiných důvodů, než jakým je slunění na písčité pláži s pozvolným vstupem do moře. Adare Manor v Irsku vyhledávají golfisté a také jedinci, kteří holdují rybaření, sokolnictví či lukostřelbě.

hotel Adare Manor

Anebo třeba výcviku loveckých psů, lovu ptáků, střelbě na asfaltové holuby, jízdě na koni či v kočáře, cyklistice nebo relaxačnímu pobytu ve spa centru.

hotel Adare Manor

K dispozici je rovněž malé kino s pohodlnými koženými křesly a stolky, bazén a fitness centrum, zámecké muzeum, butiky a další obchody s originálním zbožím (koženými výrobky, šperky, kosmetikou či golfovými doplňky) a možnost procházek po areálu plném rozmanité zeleně a vzrostlých stromů. Hotel Adare Manor samozřejmě nabízí i program na míru pro skupinu přátel či firmy.

hotel Adare Manor

Není tedy divu, že Adare Manor zaujal nejvíce hodnotitelů z celého světa. Ti na hotelu vyzdvihovali jeho ikonickou a elegantní podobu a také skvělý a bezproblémový servis.

hotel Adare Manor

„Adare Manor se znovuotevřel v listopadu 2017 po náročné 21měsíční rekonstrukci. Byl rozšířen a vybaven novým nábytkem, čímž pro tuto historickou budovu započal nový život. Vřelý personál a servis na míru jednotlivých klientů vytvářejí z pobytu v hotelu neopakovatelný zážitek a prakticky i pocit domova,“ uvedli porotci.

hotel Adare Manor

Nejen Adare Manor získal prestižní cenu

Ceny Virtuoso Best of the Best, jež letos oslavily jubilejní 30. ročník, se rozdávaly i v několika dalších kategoriích. Například nejvíce designovým hotelem se stal The Silo Hotel (mapa) v jihoafrickém Kapském městě. Jak název napovídá, vznikl v areálu bývalého sila. Porotci ocenili to, jak si tvůrci dokázali pohrát s moderní a neotřelou architekturou a vdechnout budově nový život. Součástí hotelu je pouze 28 místností, každá má odlišný design. Lákadlem je i střešní bazén nebo sbírka tří stovek děl současného afrického umění.

The Silo Hotel

Nejlepší restaurací je The Restaurant at Meadowood (mapa) v kalifornském údolí Napa, které je známé množstvím vinic. Na podniku porotci ocenili skutečnost, že prezentuje moderní americkou kuchyni za použití lokálních surovin od tamních zemědělců. „Servis byl skvělý od první chvíle, co jsme vešli. Jídlo bylo excelentní a ceny takové, které vás úplně nezruinují,“ uvedl jeden z porotců.

The Restaurant at Meadowood

Nejlepší bar naleznete v londýnském hotelu Brown’s a jmenuje se Donovan Bar (mapa). Hodnotitele zaujal zejména příjemnou atmosférou, ale také ikonickými a unikátními koktejly.

Donovan Bar