Máte děti a láká vás letní dovolená u moře? Musí se ovšem odehrávat v Evropě, ne moc daleko od České republiky, v bezpečné zemi a navíc za přijatelnou cenu? Vyzkoušejte Bulharsko! Černé moře vás dokonale osvěží, jídlo a pití tady mají doslova za hubičku a pivo není o nic horší ani dražší než u nás. Budete-li bydlet v letovisku Pomorie, Ravda, Nesebar, Slunečné pobřeží, Svatý Vlas nebo Elenite, můžete si dovolenou v Bulharsku zpestřit celodenním výletem do největšího a nejmodernějšího aquaparku v celé zemi. Jmenuje se Nessebar a nachází se – pod širým nebem – cca 2 km od centra Ravdy.

Kousek je to i do starého Nesebaru (cca 4,5 km), centrum Slunečného pobřeží je vzdáleno 5 km. Jestliže vyrazíte do Bulharska prostřednictvím cestovní kanceláře, je vysoce pravděpodobné, že vám pobyt v aquaparku Nessebar (mapa) na požádání zařídí český delegát. Nebudete muset řešit jazykovou bariéru, shánět vstupenky a zajišťovat dopravu – o všechno bude postaráno. Co se jídla a pití týče, občerstvíte se přímo v areálu podle toho, na co budete mít právě chuť!

bulharský aquapark Nessebar

Můžete vyzkoušet rovněž rafting a surfing

Aquapark Nessebar je doslova vodním rájem, a to nejen pro dítka. Na své si tady přijde i pubertální mládež a dospělí jedinci. Areál se rozprostírá na ploše 46 hektarů a nabízí více než 40 atrakcí včetně pěti bazénů a dvou řek, dále bary, restauraci a v neposlední řadě spoustu zeleně. Nessebar patří mezi největší aquaparky na celém Balkáně, a tak není divu, že sem dojíždějí i dovolenkáři ubytovaní ve vzdálenějších letoviscích, tedy v Primorsku či Sozopolu.

líná řeka v aquaparku Nessebar

Mezi hlavní lákadla patří skluzavky Kamikaze a Space Jam, obě jsou vysoké 22 metrů. Milovníky adrenalinu přitahuje rovněž atrakce Tsunami o délce 13 metrů. Máte rádi rafting? Pak vás nejspíš uspokojí raftingová řeka a raftingová skluzavka o délce 146 metrů. A naprostým unikátem v rámci Bulharska je surfařský bazén, zprovozněný v roce 2017.

moderní atrakce v Bulharsku

V aquaparku Nessebar lze platit náramkem

Děti jsou nejspokojenější v pohádkovém hradě či v dětském bazénu se šesti skluzavkami. Nechybí ani amfiteátr, kde se odehrávají nejrůznější představení pro děti a mládež. Jedním z nich je pirátská show, na řadu přijde i taneční muzika. V areálu samozřejmě narazíte na řadu informačních tabulí, veškeré instrukce jsou v bulharském, německém, anglickém a ruském jazyce. Předem je dobré vědět, že zvířata dovnitř nesmějí a kouření je povoleno jen na několika místech. Skleněné předměty a zbraně budete muset taktéž nechat doma…

dětské skluzavky

Podstatné je, že si do aquaparku Nessebar nemusíte (respektive nesmíte, s výjimkou výživy pro nejmenší) nosit vlastní jídlo a pití. Vše seženete na místě! Ostatně jako v každém lepším aquaparku. Jsou tu čtyři bary, nabízející nealko nápoje i koktejly, a také rychlé občestvení, kde si můžete dát salát, minutku, gyros, pizzu, palačinky, zmrzlinu a podobně. A to nejdůležitejší nakonec – během letních prázdnin má Nessebar otevřeno denně od 10 do 18:00 hodin. U vstupu do areálu dostanete vodotěsný náramek, kterým lze platit za občerstvení. Tedy pokud si ho u pokladny necháte nabít formou finanční zálohy. Nevyčerpaný kredit vám bude při odchodu vrácen…

aquapark na pomezí letovisek Ravda a Nesebar

Foto – Richard Sacher