Léto definitivně skončilo a vám se začíná stýskat po koupání a opalování, zkrátka po sluníčku a aktivitách spojených s horkými dny? Ale bohužel máte momentálně spoustu práce? Nezoufejte – blíží se Vánoce 2018! Pokud patříte k těm, kteří je neslaví nebo je nemusí nutně slavit, sedněte do letadla a vyrazte k moři! Abychom vám usnadnili hledání, přinášíme 10 tipů. Jedná se o destinace, kde se v druhé půli prosince můžete od rána až do večera producírovat v plavkách. A ještě k tomu na krásné písčité pláži!

Jestliže se „vejdete“ do termínu od soboty 22. prosince 2018 do úterý 1. ledna 2019, můžete prožít u moře zhruba 10 dní a budete přitom potřebovat pouze tři dny dovolené. Většinu dní totiž tvoří soboty, neděle a svátky. A to se vyplatí!

1/ Mauricius

Jasno až polojasno, 29 až 30 stupňů ve stínu, výjimečně přeháňka, teplota moře 27 stupňů – takové počasí vás čeká, když odletíte na Mauricius (mapa). Tedy na zelený ostrov, který se nachází v Indickém oceánu asi 900 km východně od Madagaskaru. Fandíte-li vodním sportům, budete se tady rovněž cítit jako v ráji. Vodní skútry, šlapadla, kajaky, katamarány, windsurfing, kitesurfing atd. – to vše tu frčí! Vízum není nutné, stačí cestovní pas platný minimálně 6 měsíců po plánovaném odletu z destinace.

Přehled nejvýhodnějších leteckých zájezdů na Mauricius naleznete ZDE.

Vánoce 2018 aneb Dovolená na Mauriciu

2/ Omán

Sultanát Omán (mapa) se rozprostírá v jihovýchodní části Arabského poloostrova, na pobřeží Arabského moře a Ománského zálivu. Podstatné je, že by tam v prosinci mělo být jasno, případně polojasno, výjimečně zataženo a přeháňky. Denní teploty 25 až 28 °C ve stínu, večer pohodových 18 °C, moře 27 °C. Pláže jsou tu tuze hezké, kriminalita velmi nízká, ze sportů můžete vyzkoušet dokonce i speleologii (jeskyňářství). Co se dokladů týče, cestovní pas musí být platný minimálně 6 měsíců ode dne vstupu do Ománu. Vízum si lze zařídit už v ČR nebo až po příletu na letišti.

Přehled nejvýhodnějších leteckých zájezdů do Ománu naleznete ZDE.

Vánoce 2018 aneb Dovolená v Ománu

3/ Seychely

Tyto nádherné ostrovy, rozeseté v Indickém oceánu východně od afrických břehů (mapa), patří k nejromantičtějším místům planety. Turisty přitahují skvostné písčité pláže a tyrkysově modré moře a také jedinečné treky do zalesněných hor a národních parků. Co se gastronomie týče – pochutnáte si na rybách, chobotnicích i želví polévce. Vízum není nutné, stačí cestovní pas platný minimálně po dobu pobytu. A počasí? Jasno až polojasno, občas přeháňka. Přes den třicítky, večer 25 °C, moře 25 °C.

Přehled nejvýhodnějších leteckých zájezdů na Seychely naleznete ZDE.

Vánoce 2018 aneb Dovolená na Seychelách

4/ Spojené arabské emiráty

Luxusní hotely za příznivou cenu, skvělá gastronomie, atraktivní písčité pláže, nejvyšší budova na světě, nejdelší zipline, největší tančící fontána, Ferrari World, velbloudí závody, zábavní parky a také velmi přísné zákony – to jsou Spojené arabské emiráty (SAE) ve východní části Arabského poloostrova. Vybrat si můžete mezi emirátem Dubaj, Ras Al Khaimah, Fujairah, Abu Dhabi, Sharjah, Ajman a Umm Al Quwain (mapa). Přes den bude 24 až 28 °C (jasno až polojasno, sem tam přeháňka), večer kolem 16 °C, moře 24 °C. Oslavte Vánoce 2018 v plavkách nebo v tričku a kraťasech!

Přehled nejvýhodnějších leteckých zájezdů do SAE naleznete ZDE.

Vánoce 2018 aneb Dovolená v SAE

5/ Srí Lanka

Čajové plantáže, hluboké pralesy, zlatavé pláže, rybáři na kůlech, sloní sirotčinec, želví líheň, zapomenuté chrámy v džungli – to je Srí Lanka, ostrovní stát v jihovýchodní Asii (mapa). Zdejší kuchyně je ovlivněná Indií i všemi koloniálními mocnostmi, které se tu prostřídaly. Národním nápojem je proslulý cejlonský čaj. Vízum je nutné a cestovní pas musí být platný alespoň 7 měsíců ode dne vstupu na Srí Lanku. A počasí? Přes den polojasno, sem tam déšť, 30 až 32 °C, večer 23 °C, moře 27 °C.

Přehled nejvýhodnějších leteckých zájezdů na Srí Lanku naleznete ZDE.

Vánoce 2018 aneb Dovolená na Srí Lance

6/ Thajsko

Okouzlující pláže, přepychové buddhistické chrámy, dechberoucí krajina a ostrovy s panenskou přírodou. A k tomu fascinující kultura, usměvaví lidé a vynikající gastronomie! Kdo už v Thajsku (mapa) byl, rád se tam vrací. Zkuste ho letos také! Vízum nepotřebujete, pouze cestovní pas platný více než 6 měsíců od vstupu na území této rozmanité země v jihovýchodní Asii. Vánoce 2018 můžete strávit například v Bangkoku nebo na ostrovech Phuket či Koh Samui. Denní teploty 30 až 34 °C, jasno až polojasno, večer 22 °C, moře 28 °C.

Přehled nejvýhodnějších leteckých zájezdů do Thajska naleznete ZDE.

Vánoce 2018 aneb Dovolená v Thajsku

7/ Maledivy

Mnoho druhů ryb, rejnoky, chobotnice, želvy, murény nebo malé druhy žraloků lze pozorovat v průzračně čistých vodách omývajících souostroví Maledivy (mapa), ležící na jihozápad od Indie. Více než tisíc ostrovů se rozkládá kolem rovníku v Indickém oceánu. Vízum dostanete zdarma po příletu, ovšem je nezbytný cestovní pas platný minimálně 6 měsíců od data vstupu. Z letiště vás hydroplán nebo rychločlun dopraví do hotelu. Bude jasno nebo polojasno, občas zataženo a přeháňky, denní teploty kolem 30 °C, noční 26 °C, moře 28 °C.

Přehled nejvýhodnějších leteckých zájezdů na Maledivy naleznete ZDE.

Vánoce 2018 aneb Dovolená na Maledivách

8/ Zanzibar

Jak charakterizovat tento ostrov? Pláže jako z plakátu, hotelové komplexy a bungalovy v palmových zahradách, dřevěné lodě dhow, chráněné želvy, exotická kuchyně i rodný dům zpěváka Freddieho Mercuryho ze skupiny Queen. Dovolenou na Zanzibaru (mapa) lze spojit se safari, tedy návštěvou parku Selous Game Reserve v Tanzanii. Denní teploty kolem 30 °C, jasno až skoro jasno, večer 25 °C, moře 28 °C. Vízum (50 USD) koupíte na letišti, cestovní pas musí být platný ještě 6 měsíců po plánovaném odletu.

Přehled nejvýhodnějších leteckých zájezdů na Zanzibar naleznete ZDE.

Vánoce 2018 aneb Dovolená na Zanzibaru

9/ Keňa

V proslulé africké zemi se nalézá řada národních parků a rezervací, do nichž lze vyrazit na safari. Ve volné přírodě spatříte lvy, žirafy, zebry, slony, buvoly či leopardy. A také tisíc druhů ptáků! A jestlipak víte, že se na pobřeží Indického oceánu, který Keňskou republiku (mapa) omývá na jihovýchodě, rozprostírají nádherná letoviska Watamu a Malindi? Vízum je nutné a také cestovní pas platný min. 6 měsíců po odletu. A jak dalece si Vánoce 2018 potykají s hezkým počasím? Denní teploty 26 až 28 °C, jasno až polojasno, sem tam přeháňka, večer 13 °C, moře 28 °C.

Přehled nejvýhodnějších leteckých zájezdů do Keni naleznete ZDE.

Vánoce 2018 aneb Dovolená v Keni

10/ Dominikánská republika

Pláže s bílým pískem a vzrostlými palmami, průzračné moře, šnorchlování a potápění, exotická kuchyně, mnoho sportovních aktivit, skvělá úroveň ubytování, milí domorodci a tak dále – to je Dominikánská republika (mapa) v Karibském moři. Její vnitrozemí překypuje nádhernou tropickou přírodou plnou typické fauny a flóry. Vízum není nutné. Stačí si po příletu zakoupit turistickou kartu v hodnotě 10 USD. Je vyžadován cestovní pas s platností nejméně 6 měsíců. Přes den bude 29 až 31 °C, občas přeháňka, večer 20 °C, moře 28 °C.

Přehled nejvýhodnějších leteckých zájezdů do Dominikánské republiky naleznete ZDE.

Vánoce 2018 aneb Zimní dovolená v Dominikánské republice

Chcete prožít Vánoce 2018 jinde?

Neláká vás ani jedna z variant? I to se může stát. Anebo kroutíte hlavou a říkáte si, že Egypt je stejně nejlepší? Proti gustu žádný dišputát! Nezapomeňte, že kromě Hurghady se nabízí i Marsa Alam (mapa) a Sharm El Sheikh.

Vánoce 2018 aneb Dovolená v Sharm El Sheikhu

Chcete se vydat jinam? A že to nemusí být u moře? I na vás jsme připraveni. Kompletní nabídka zájezdů do všech koutů světa je ZDE! Prožijte Vánoce 2018 podle svých nejtajnějších představ!

Přejeme šťastnou cestu!