Konec roku se nezadržitelně blíží! Láká vás oslavit silvestr 2018 v cizině, ale dosud nemáte konkrétní plán? Ulehčíme vám rozhodování! Prostudovali jsme nabídku několika desítek cestovních kanceláří, abychom vám mohli naservírovat deset tipů na zajímavé zájezdy do zahraničí. Tady jsou!

1/ Paříž

Francouzská metropole přitahuje turisty po celý rok. Jestlipak víte, že hotely v Paříži a jejím okolí prošlo za prvních šest měsíců letošního roku 17,1 miliónu turistů?! Jedná se o historické maximum. Dosud jste v tomto městě s pestrou historií, řadou významných památek a také tajuplných míst nebyli? Je nejvyšší čas to napravit! Eiffelova věž, Vítězný oblouk, katedrála Notre-Dame či bulvár Champs-Élysées – to si zkrátka nesmíte nechat ujít. Silvestr 2018 v Paříži může být skvělou volbou nejen pro zamilované, ale i pro nezadané. Tady se prostě seznámíte snadno a rychle!

Nabídku silvestrovských zájezdů do Paříže naleznete ZDE.

katedrála Notre-Dame

2/ Řím

Máte raději Itálii? Vyzkoušejte Řím! Koloseum, Forum Romanum, Pantheon, náměstí Piazza Navona, Španělské schody a fontána di Trevi – tyto a další památky určitě musíte vidět před tím, než si přiťuknete na příchod roku 2019. Jestliže se rozhodnete pro italskou metropoli, určitě nevynechejte ani Vatikán. Tedy nejmenší stát na světě, nalézající se uvnitř Říma. Nezapomeňte omrknout baziliku sv. Petra a Svatopetrské náměstí s Apoštolským palácem, Sixtinskou kapli atd. Chcete si připít vyhlášeným místním drinkem? Doporučujeme červené víno Chianti či bílé víno Pinot. A co třeba grappa, destilát z hroznových výlisků? Nabízí se i mandlový likér amaretto, anýzový likér sambuca a citrónový likér limoncello. Pánové zřejmě ocení piva Peroni a Castello…

Nabídku silvestrovských zájezdů do Itálie naleznete ZDE.

Silvestr v Římě

3/ Eger

Oslavte silvestr 2018 tak trochu jinak! V blahodárných termálech Egertermálfürdö, s přáteli a sklenkou lahodného moku. V kouzelném starobylém městě Eger (mapa) s léčivými termálními prameny, vyhlášenou gastronomií a opojnými víny. Kromě jiného vás čeká žhavá silvestrovská noc s hvězdami maďarského nebe a velkolepým ohňostrojem. Jen tak mimochodem – Eger se pyšní přezdívkou „barokní perla Maďarska“. Navštívíte rovněž Török Fürdö, turecké lázně ze 16. století.

Nabídku silvestrovských zájezdů do Maďarska naleznete ZDE.

Eger v Maďarsku

4/ Amsterdam

Památky, vodní kanály ze 17. století, coffee shopy, marihuana, kluby i všudypřítomná erotika – to je Amsterdam, metropole Nizozemska. Proč nestrávit silvestr 2018 právě tady?! Bojíte se létat? Nevadí. Cestovní kanceláře nabízejí i autobusové zájezdy s ubytováním v pohodových hotelech. Nastoupit můžete například v Novém Boru, Liberci, Mladé Boleslavi, Praze, Hradci Králové, Plzni, Ostravě, Olomouci, Brně nebo Jihlavě. Jste-li nezadaní nebo znudění svým okolím a toužíte poznat nové lidi, rozhodně neváhejte a vyrazte do Amstru!

Nabídku silvestrovských zájezdů do Nizozemska naleznete ZDE.

Silvestr 2018 v Amsterdamu

5/ Moskva

Fascinuje vás Rusko? V tom případě se vydejte do Moskvy! Zájezd je letecký, trvá pět dní a čtyři noci. Kromě toho, že oslavíte silvestr 2018 v ruské metropoli, spatříte celou řadu jejích skvostů. Průvodce vám ukáže mauzoleum V. I. Lenina, Kreml, chrám Vasila Blaženého, památník A. S. Puškina, největší moskevský ženský klášter a hřbitov s hroby významných ruských osobností (Jelcina, Čechova, Gogola aj.). Dokonce se nabízí i posezení ve vyhlášené restauraci Kafe Puškin. A silvestrovská oslava? Budete mít zajištěno občerstvení, nápoje i doprovodný program.

Silvestrovský zájezd do Moskvy si můžete objednat ZDE.

Silvestr 2018 v Moskvě

6/ Londýn

Spousta obyvatel Spojeného království Velké Británie a Severního Irska nyní lituje toho, že se nechala snadno ovlivnit k hlasování pro odchod z Evropské unie. Otázkou je, jakým směrem se tato země bude do budoucna ubírat. Každopádně – pokud jste dosud v Londýně nebyli, můžete to změnit ještě letos a oslavit tam silvestr 2018! Pokochejte se pohledem na Big Ben, Londýnské oko, Westminsterský palác či Tower Bridge, navštivte Trafalgarské náměstí. Silvestrovské oslavy v centru Londýna, včetně půlnočního ohňostroje, nemají chybu. Nemusíte letět, k dispozici jsou rovněž autobusové zájezdy!

Nabídku silvestrovských zájezdů do Velké Británie naleznete ZDE.

ohňostroj v Londýně

7/ Dunajská Streda

Nechce se vám cestovat daleko a milujete Slovensko? A wellness k tomu? Optimální volbou je město Dunajská Streda (mapa), ležící 46 km od Bratislavy směrem na jihovýchod. Proč slavit silvestr 2018 právě v těchto končinách? Stojí zde rekreační komplex Thermalpark se stejnojmenným hotelem, v němž budete bydlet, a především s bazény, masážním centrem a saunovým světem. Je zde využívána termální voda s vysokou koncentrací minerálních látek z vrtu vyvěrajícího z hloubky 1600 metrů. Její teplota dosahuje až 57 °C! Co se stravování týče, čeká vás polopenze formou bufetu. Zájezd čítá tři noci, během té silvestrovské se můžete těšit na galavečeři, živou hudbu, diskotéku a tombolu.

Silvestrovský zájezd na Slovensko si můžete objednat ZDE.

rekreační komplex Thermalpark

8/ Phu Quoc

Máte na konci roku hodně volna a také peněz? V tom případě neotálejte a vyrazte do Vietnamu! Letecký zájezd trvá deset dní a devět nocí, během něj poznáte Saigon, dnešní Ho Či Minovo město. Tedy největší vietnamské město, v němž se duch koloniální minulosti prolíná s hektickým tempem moderního života, překotným rozvojem a kosmopolitní atmosférou. Zavítáte i do Cu Chi, sítě více než 250 km úzkých tunelů vybudovaných v době vietnamské války, i do delty Mekongu. Silvestr 2018 však oslavíte na ostrově Phu Quoc (mapa), kde strávíte i následující dva dny. Můžete odpočívat na plážích s bílým pískem a koupat se a šnorchlovat v průzračných vodách Thajského zálivu. Případně se projet na motorkách nebo podniknout výlet do centra tohoto tropického ostrova.

Silvestrovský zájezd do Vietnamu si můžete objednat ZDE.

ostrov Phu Quoc

9/ Funchal

Madeira, sopečný ostrov v Atlantiku, se proslavil nejen pestrou přírodou, skvělým vínem a přátelskou atmosférou, ale také ideálními podmínkami pro pěší turistiku podél zavodňovacích kanálů, tzv. levád. Ty se vinou po strmých úbočích, odvážnými mosty překonávají skalní soutěsky a v tunelech přivádějí vodu ze srážkově bohatého severu na slunný zemědělský jih. Bydlení je zajištěno ve Funchalu, hlavním městě tohoto portugalského ostrova. Odsud budete mikrobusem vyrážet na jednodenní výlety, během nichž poznáte celý ostrov. Na Madeiře (mapa) celoročně panuje stálé „jarní“ počasí, avšak během dne může být velmi proměnlivé. Zejména ve vyšších polohách často vane velmi silný vítr. Nový rok 2019 přivítáte na funchalských plážích, těšit se můžete i na tradiční ohňostroj. Má to však jeden háček – zájezd je osmidenní, s odletem z Prahy.

Silvestrovský zájezd na Madeiru si můžete objednat ZDE.

Silvestr ve Funchalu

10/ Vídeň

Zejména ti z vás, kteří bydlí na jižní Moravě, si občas rádi „odskočí“ do rakouské metropole. Není divu – je zde hodně památek, obchodů i stylových kaváren. A co takhle silvestr 2018 ve Vídni?! Pokud nechcete řešit individuální dopravu a podobně, objednejte si autobusový zájezd. Odpoledne nastoupíte v Brně, Pohořelicích nebo Mikulově a vydáte se do Vídně, kde se projdete středem města a následně se zúčastníte silvestrovských oslav. Jejich součástí budou tradiční hudební stany v ulicích Kärtnerstrasse, Graben, Am Hof a Rathausplatz, dále stánky s občerstvením a nápoji. Zpátky domů se vydáte v půl druhé ráno, sraz bude před hotelem Hilton. Jedinci, kteří budou mít ještě dost sil a vystoupí až v Brně, mohou pokračovat v oslavách v některém z místních podniků…

Silvestrovský zájezd do Vídně si můžete objednat ZDE.

Vídeňská opera

Silvestr 2018 u moře

Toužíte slavit silvestr 2018 a vítat rok 2019 u moře? Respektive užít si osm až deset dní v exotické destinaci, kde si odpočinete, vykoupete se a zároveň hezky opálíte? Žádný problém! Našich deset tipů naleznete ZDE. Věříme, že si dobře vyberete a že budete spokojení!

Přejeme šťastnou cestu!