Kam se vydat, když v Evropě zavládne nepříznivé počasí a ve Středozemním moři se zkrátka nevykoupete? Jednou z variant jsou Seychely, respektive Seychelská republika. Leží v Indickém oceánu, východně od afrických břehů a severně od Madagaskaru. Tvoří ji 115 ostrůvků. Ten největší a zároveň hlavní se jmenuje Mahé, nalézá se zde mezinárodní letiště. A také Victoria, což je jedno z nejmenších hlavních měst na světě. Jeho návštěvu si rozhodně nenechte ujít!

Je situováno na severovýchodě ostrova, cca 8 km od letiště a jmenuje se podle britské panovnice. V okolí se rozprostírá pohoří a národní park Morne Seychellois, z druhé strany město omývá oceán.

Victoria

Jediný hinduistický chrám v zemi hýří barvami

Dominantou městečka Victoria je Clock Tower, tedy malé věžní hodiny, jež jsou kopií westminsterského Little Benu. Najdete je v centru, přímo uprostřed křižovatky dvou hlavních silnic. Kousek odsud stojí nejstarší seychelský kostel – St. Paul’s cathedral (svatého Pavla).

Je však dost pravděpodobné, že vás mnohem více zaujme pestrobarevný hinduistický chrám Arul Mihu Navasakthi Vinayagar Temple (mapa). Od Clock Tower je vzdálen pouhých pět minut chůze. Postaven byl v roce 1992 a pojmenován byl podle Lorda Vinayagara, hinduistického boha ochrany a prosperity.

hinduistický chrám Arul Mihu Navasakthi Vinayagar Temple

Baví-li vás pouliční nakupování a zároveň chcete poznat běžný život místních obyvatel, vydejte se některé ráno – od pondělí do soboty – na tržiště. Nalézá se na rohu ulic Market a Benezet. Nejžádanější jsou zde čerstvé ryby, ovoce a zelenina, vanilka, květiny a nejrůznější dary moře.

Dům kapucínů ve městě Victoria

Victoria zve i do muzeí a na vyhlídku

Jestliže vás zajímá spíše architektura, zamiřte z tržnice směrem na sever. Neminete impozantní Dům kapucínů a katedrálu Neposkvrněného početí (Cathedral of the Immaculate Conception). Milovníci historie jistě neodolají návštěvě dvou muzeí – první je zaměřeno na dějiny národa, druhé na přírodní bohatství. Další variantou je galerie mezinárodně uznávaného místního výtvarníka Georgese Camilleho.

katedrála Neposkvrněného početí

Vítězí u vás fauna a flóra? I tou město Victoria na Seychelách oplývá. Navštivte zdejší botanickou zahradu, vstupné činí cca 5 eur. Spatříte palmovou alej, ohradu se želvami, prales s hnízdícími netopýry, dům plný orchidejí, jezírko s vodními rostlinami a několik dalších druhů ovocných či endemických stromů.

botanická zahrada ve městě Victoria

Poblíž se nalézá vyhlídka Trois Ferés, odkud se lze kochat výhledem na město, jeho pobřeží a také na ostrůvek Eden s menším přístavem. S pevninou je spojen stejnojmenným mostem, tudíž není problém se tam dostat. A když už na Edenu budete, můžete se občerstvit v některé z vyhlášených restaurací, zajít si na masáž do Eden Holistic Spa nebo nakoupit v centru Eden Plaza.

ostrůvek Eden