Světoznámý cestovatelský portál TripAdvisor každým rokem vyhlašuje nejlepší destinaci, hotel, pláž a podobně. A nezapomíná ani na gastronomii. Nejlepší restaurace světa za rok 2018 – tímto titulem se již několik dní pyšní Au Crocodile ve francouzském Štrasburku.

Ceny Travelers’ Choice Awards jsou udíleny na základě uživatelských hodnocení. Na druhém místě skončila restaurace Martin Berasategui v Lasarte (mapa), třetí je El Celler de Can Roca v Gironě (mapa). Oba podniky tedy najdete ve Španělsku.

Au Crocodile

Hvězd ubylo, zákazníků však nikoliv

Ale vraťme se k vítěznému restaurantu Au Crocodile, který sídlí v historickém domě z roku 1659 a který mají v oblíbě i někteří zaměstnanci nedalekého Evropského parlamentu. Není divu – podnik disponuje jednou michelinskou hvězdou! S tím souvisí skutečnost, že zdejší pokrmy a nápoje nejsou takzvaně za hubičku. Čtyřchodové menu totiž v přepočtu vyjde na 2800 korun na osobu. Zákazníci si pochvalují rovněž skvělou prezentaci neboli food styling a dobře spárovaná vína.

Au Crocodile

Au Crocodile s více než 200letou historií nese název podle vycpaného krokodýla, jenž visí ve foyeru a pochází z Egypta. Restaurace zvítězila i navzdory skutečnosti, že se dříve – za éry šéfkuchaře Emila Junga – mohla chlubit třemi michelinskými hvězdami. V roce 2002 věhlasná provozovna o jednu z nich přišla. A nyní, kdy je šéfkuchařem Franck Pelux, má už „pouze“ jednu. Hosté jsou zde každopádně velmi spokojeni!

Au Crocodile

Štrasburk nabízí mnohem víc než Au Crocodile

Patříte-li mezi gurmány, lze spojit příjemné s chutným. Konkrétně – prohlídku Štrasburku s návštěvou restaurace Au Crocodile (mapa). Stůl si můžete zarezervovat prostřednictvím oficiálních internetových stránek. A jaké pamětihodnosti byste si neměli nechat ujít v ulicích města Štrasburk, jehož historická část a také čtvrť Neustadt jsou zapsány na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO?

Především nádhernou majestátní katedrálu Notre-Dame de Strasbourg, dále náměstí Kléber s mnoha historickými, často hrázděnými domy. Nezapomeňte na Rohanský palác a Synagogu míru! Doslova skvostná je La petite France (Malá Francie), malebná skupina historických domů nad ramenem řeky Ill a přilehlými kanály. A to samozřejmě není ani zdaleka všechno…

Štrasburk