Celkem 34 tvůrců ze 13 zemí se podílelo na vzniku již 29. ledového hotelu, který byl s příchodem zimy otevřen v blízkosti švédské vesnice Jukkasjärvi. Oslnivé umělecké dílo za polárním kruhem nabízí 15 apartmá, z nichž každé je naprosto unikátní.

Do výstavby hotelu Icehotel se každoročně touží zapojit velké množství umělců z celého světa. Loni bylo do soutěže podáno 150 přihlášek.

Icehotel #29 u Jukkasjärvi

Tentokrát je prý nejúžasnější!

Umělci na výstavbu aktuální ledové budovy u Jukkasjärvi použili 30 000 kubických metrů směsi ledu a sněhu. Zkrátka a dobře – představte si 110 milionů nanuků najednou!

„Během této zimní sezóny mohou hosté vstoupit do úžasného světa divů a prozkoumat hlubiny moře, lesy nebo se vznést až do oblak. Každý rok říkám, že právě vznikl ten nejlepší Icehotel, ale letos to tak opravdu je,“ prohlásil v závěru roku 2018 Arne Bergh, kreativní ředitel hotelu.

Icehotel #29 u Jukkasjärvi

Mezi tvůrci devětadvacáté verze Icehotelu figuruje tandem designérů z Velké Británie – Jonathan Paul Green a Marnie Greenová. Nejedná se o manžele, ale o otce s dcerou, kteří navrhli apartmá inspirované oceánem. Konkrétně má jejich dílo vyobrazovat podvodní svět zasažený změnou klimatu.

V pokoji The Living Ocean hosté naleznou ručně vyřezávané ledové korály, ryby nebo škeble. „Apartmá je inspirované globálním oteplováním a jeho vlivem na oceány. Přišlo nám velmi vzrušující použít na vyobrazení moře, ryb, korálů a škeblí zmrzlou vodu z řeky,“ okomentoval výtvor Green.

Icehotel #29 u Jukkasjärvi

Icehotel #29 u Jukkasjärvi láká i na jógu a saunu

V dalším pokoji, nazvaném Spruce Woods, ze stěny vystupují sněhové jehličnany nebo slavný hipísácký mikrobus Volkswagen. Nechybí tu ani ledové ohniště…

Icehotel #29 u Jukkasjärvi

V jiném – s názvem Icewoman – je čelo postele orámováno torzem ledové ženy, která na celou místnost shlíží. Autorkou je úspěšná švédská umělkyně Linda Vagnelind.

Icehotel #29 u Jukkasjärvi

Kromě atraktivních a luxusních pokojů zaujme rovněž obřadní či hlavní hala, kde cestovatelé mimo jiné spatří lustr vyrobený z 1000 ručně broušených ledových krystalů.

Icehotel #29 u Jukkasjärvi

Návštěvníci samozřejmě nemusejí pobývat pouze v samotné budově. Je pro ně připravena celá plejáda aktivit od „arktické“ jógy přes různá další cvičení až po saunování. Devětadvacátý ledový hotel u Jukkasjärvi (mapa) má být otevřen až do března roku 2019. Ceny ubytování se pohybují kolem 7000 Kč za noc…

Icehotel #29 u Jukkasjärvi

Zajímá vás, jak Icehotel ve Švédsku vypadal například před dvěma lety? Článek a fotogalerii naleznete ZDE.

Icehotel #29 u Jukkasjärvi