Stále přibývá našinců, kteří tráví zimní víkendy či dovolenou v sousedním Rakousku. Podmínky pro lyžování jsou nesrovnatelné, a to nejen díky nadmořské výšce. Kdo chce mít jistotu, že nebude na jízdu čekat, měl by zamířit do lyžařského areálu Saalbach-Hinterglemm (z Rozvadova asi 4 hodiny cesty) s neuvěřitelnými 270 km tratí! Nahoru vás vyveze 70 lanovek či vleků – u mnohých jsou upravené menší svahy pro děti a začátečníky.

Středisko Saalbach-Hinterglemm leží u hranic Salcburska a Tyrolska, na konci údolí (mapa), kde pramení řeka Saalach. Bylo cíleně vybudováno tak, aby v něm lyžař našel vše, na co si jen vzpomene. Jsou tu snowparky, možnost zajezdit si na freeridových trasách či zkusit dobrodružství v boulích.

Saalbach-Hinterglemm

Černé sjezdovky měří celkem 18 km

Milovníci běžkování mohou využít přes deset kilometrů pravidelně a pečlivě upravovaných tras. Je tu i osvětlená sáňkařská dráha, profilem tak trochu kopíruje ty závodní. Před večeří je doménou dětí, stmívá se tu dost rychle. Je to pro ně velký zážitek, takže si ho dosyta užijí. S chutí však dráhu vyzkoušejí i dospělí.

Méně zruční lyžaři mohou mít problém s tím, že nejsnazší modré sjezdovky (je jich tu 140 km!) se místy křižují s náročnějšími, červenými (112 km), je lepší se předem zeptat. Zkušeným je naopak doporučováno vyzkoušet si čtyřkilometrovou trať Nordabfahrt.

Saalbach-Hinterglemm

Vede z vrcholu Schattberg Ost (2020 metrů) či ze Zwölferu. Z nich si lze skvěle vychutnat jízdu až dolů, do Hinterglemmu. Zvýšená hladinu adrenalinu je zaručená, nakonec právě tudy vedl závod ve sjezdu na světovém šampionátu pořádaném v roce 1991.

Saalbach-Hinterglemm

Neúnavní sportovci si mohou zasoutěžit

Pro hodně odvážné s dobrou fyzičkou je připraven okruh The Challenge. Při něm musí sjet 65 kilometrů sjezdovek na 32 lanovkách s převýšením 12 400 metrů. Kdo tuto „porci“ zdolá, dostane malý dárek a číslo jeho skipasu se zahrne do slosování o atraktivní ceny.

Saalbach-Hinterglemm

Oblíbená je také soutěž Ski your limit. Obnáší sedm hodin téměř nepřetržitého lyžování, jen s krátkou pauzou na oběd. Ve středisku Saalbach-Hinterglemm myslí i na ty, co místo sjíždění svahů dávají přednost turistice. Při ní mohou obdivovat romanticky působící horské salaše.

Saalbach-Hinterglemm

Golden Gate ohromí skvostným výhledem

V blízkosti střediska Saalbach-Hinterglemm se nachází nejvyšší horská stezka v Evropě. Respektive se jedná o jedinečný projekt, který spojuje stezku s alpským závěsným mostem Golden Gate. Ten je dlouhý 200 metrů, táhne se až 42 metrů nad údolím a je z něj nádherný výhled. K lávce se poměrně hravě dostanete pěšky nebo se lze kochat nádhernou zimní krajinou během jízdy na saních tažených koňmi…

Saalbach-Hinterglemm

Ve středisku je spousta ubytovacích zařízení. Od luxusních hotelů přes penziony až po množství apartmánů. V nich se dá sehnat týdenní pobyt i pod 7000 Kč. Skipas na 6 dní vyjde na 263 eur, což je sice asi o tisícovku víc než ve Špindlerově Mlýně, ale nebudete litovat…

Saalbach-Hinterglemm