Jste zamilovaní? Gratulujeme, zdaleka ne každý má to štěstí! Jelikož se pomalu a jistě blíží 14. únor 2019, tedy Valentýn 2019, nezapomeňte potěšit svoji drahou polovičku příhodným dárkem. Nevšedním a zajisté velmi příjemným prezentem může být zájezd do zahraničí. Poněvadž letošní „svátek lásky a náklonnosti mezi intimními partnery“ vychází na čtvrtek, stačí si vzít dva dny volna a na cestách tak můžete strávit až čtyři dny!

Prostudovali jsme nabídku více než 60 českých cestovních kanceláří a vybrali jsme pro vás pět tipů. Tedy zájezdy, které jsou maximálně čtyřdenní, vhodné pro dvě osoby a jejich cena je velice rozumná. Zavděčíme se lyžařům, milovníkům památek i romantických kaváren, ale také plážovým typům!

1/ Lyžování v Andoře

Jste sportovně založený pár, máte auto a milujete zimu a sníh? A pokud umíte lyžovat, není co řešit! Ale pozor – Valentýn 2019 si žádá něco speciálního! Špindlerův Mlýn, Vysoké Tatry či italské Alpy už asi dobře znáte, ale co takhle Andorra? Šestý nejmenší stát Evropy je velký téměř jako Praha a rozprostírá se mezi Španělskem a Francií. Leží ve východní části Pyrenejí, zdejší hory mají téměř 3000 metrů.

Vaším valentýnským útočištěm se stane Grandvalira (mapa), největší lyžařské středisko v Evropě mimo Alpy. Lyžuje se tu ve výšce od 2500 metrů, k dispozici je skoro 200 km sjezdovek. Na lanovky a vleky nebudete čekat ve frontě, občerstvení a odpočinek nabízí spousta horských restaurací. Ubytovat se můžete například v Soldeu s kvalitními hotely, rezidencemi, bary a restauracemi. Ani v noci se tady nudit nebudete! Do oblasti Grandvalira vás vyveze lanovka, tudíž není co řešit…

Grandvalira

Možnosti ubytování v Andoře v polovině února 2019 si můžete prohlédnout ZDE.

2/ Po stopách Romea a Julie do Verony

Proslulá divadelní hra Romeo a Julie je jedním z nejznámějších milostných příběhů v historii světového dramatu. Děj této milostné tragédie zasadil její autor, anglický dramatik, básník a herec William Shakespeare (1564–1616), do italského města Verona. Tam také stojí Juliin dům (Casa di Giulietta) a před ním její socha. Co na tom, že zde žádná Julie Kapuletová nikdy nebydlela?! Pánové, pokud je vaše přítelkyně romantického založení, výlet do Verony pro ni bude úžasným překvapením.

Udělejte si selfie před zmíněným středověkým domem v ulici Cappello (mapa), zajděte si do některé z tradičních restaurací na vynikající večeři (v Itálii vaří skvěle skoro všude!), nezapomeňte na pravou italskou kávu a dezert cannoli. Stylových kavárniček a cukráren najdete hned několik. Z památek doporučujeme třetí největší amfiteátr na světě, Alighieriho sochu na náměstí Piazza dei Signori, Piazza delle Erbe (Zelný trh) či Duomo S. Maria Matricolare, což je mohutná katedrála z 12. století.

Verona

Nejzajímavější zájezdy do Itálie (včetně Verony) na téma Valentýn 2019 najdete ZDE.

3/ Valentýnská Budapešť

Chcete Valentýn 2019 prožít v zahraničí, ale ne moc daleko? A navíc se vám nechce řídit auto ani složitě řešit veřejnou dopravu? Zvolte autobusový zájezd do Budapešti, hlavního města Maďarska. Zažijete spoustu legrace, poznáte nové lidi… Tato varianta je vhodná pro partnery, kteří jsou spolu delší dobu a jsou takzvaně nad věcí. Anebo pro nezadané jedince, kteří se chtějí seznámit. Proč nevyrazit třeba s kamarádem nebo s kamarádkou? Nástupní místa jsou v Praze, Humpolci, Velkém Meziříčí, Jihlavě, Brně, Břeclavi a Bratislavě. A co vás čeká v Budapešti?

Koupání ve vyhlášených termálních lázních, prohlídka budínského vršku s hradem, Rybářskou baštou, korunovačním kostelem, středověkými uličkami a Muzeem zbraní. Nenechte si ujít Gellértovu horu se známou pevností Citadela, tržnici Vasarcsarnok, náměstí Hrdinů či Vidámpark plný atrakcí. Jste-li na sladké, neváhejte ochutnat zdejší specialityDobos torte, Gundelovy palačinky nebo třeba zákusek zvaný somlói galuska. Jako v ráji si budou připadat příznivci pikantních jídel. Ceny jsou vesměs přijatelné…

Budapešť

Valentýnské zájezdy do Maďarska, včetně Budapešti, naleznete ZDE.

4/ Hříšný Amsterdam

Jste pár, který je spíše dekadentní? Vám se zavděčí Amsterdam! Erotika na každém kroku, legálně prodávaná marihuana a řada tanečních klubů – proč si neudělat tak trochu divočejší Valentýn 2019? Spokojení budou i serióznější jedinci! Amsterdam ukrývá taktéž romantická zákoutí, je plný vodních kanálů, spatříte náměstí Dam s královským palácem, dále Rembrandtův dům i kostel Westerkerk s hrobem tohoto malíře. A co takhle návštěva brusírny diamantů nebo muzea Van Gogha či Anny Frankové? Gurmáni rozhodně nevynechají ochutnávku vynikajících sýrů. Jinými slovy – Amsterdam je město, kde se nemusíte přetvařovat, tudíž vás čekají tři dny svobody!

Amsterdam

Zájezdy do Nizozemska, včetně Amsterdamu, si můžete prohlédnout ZDE.

5/ Za mořem, sluncem a unikáty do Dubaje

Máte už zima plné zuby? Nejste sami! Zaleťte si na několik dní do Egypta, anebo třeba do Dubaje! Bojíte se, že tam budete chodit ve svetru? Vzhledem k tomu, že v půli února bývá ve Spojených arabských emirátech (SAE) 24 až 27 °C, vystačíte si s krátkými kalhotami, tričkem a plavkami. Ale pozor – večerní teploty se pohybují mezi 14 a 17 °C, tudíž si nezapomeňte přibalit dlouhý rukáv a kalhoty.

Kromě luxusních hotelů, skvělé gastronomie a písčitých pláží Dubaj nabízí řadu světových unikátů. Nalézá se tu největší nákupní centrum Dubai Mall, nejvyšší budova světa Burj Khalifa, ostrovy ve tvaru palmy, nejdelší městská zipline dráha, pozlacený vyhlídkový rám (150 metrů), zábavní areál Dubai Parks and Resorts i největší krytý zábavní park na světě – IMG Worlds of Adventure. A to není zdaleka všechno! Podstatné je, že dovolená v SAE nebyla nikdy tak cenově dostupná jako v současnosti. Škoda toho nevyužít!

Dubaj

Valentýnské zájezdy do Dubaje a dalších emirátů v SAE naleznete ZDE.

Chcete strávit Valentýn 2019 jinde?

Nezamlouvá se vám ani jedna z pěti variant? V tom případě si možná vyberete z několika stovek dalších možností. Přehled valentýnských pobytů v téměř 30 zemích světa naleznete ZDE.

Přejeme šťastnou cestu!