Říkáte si, že letošní zimy už bylo dost? Myslete na jaro! Velikonoce 2019 se totiž pomalu a jistě blíží! Netrváte na tom strávit je doma v zajetí tradic? V tom případě můžete využít čtyřdenního volna a vyrazit na příjemný výlet do zahraničí. Má to své výhody – poznáte nová místa, lidi, jídla i nápoje. A především přijdete na jiné myšlenky!

Prostudovali jsme velikonoční nabídku více než 60 cestovních kanceláří a vybrali pět zájezdů, které se uskuteční v období od 19. do 22. dubna 2019. Třeba vás některý z nich zaujme!

1/ To nejlepší z Kodaně

Třídenní poznávací zájezd s názvem To nejlepší z Kodaně je autobusový. Tudíž ho ocení všichni ti, kteří se bojí létat, a také jedinci, jimž se nechce řídit. Nástupní místa jsou v Brně, Humpolci, Jihlavě, Lovosicích, Praze, Velké Bíteši, Velkém Meziříčí a Ústí nad Labem. V Kodani, hlavním a zároveň největším městě Dánska, strávíte celý den. Těšit se můžete na prohlídku s česky mluvícím průvodcem.

Spatříte symbol města — sochu Malé mořské víly, dále pevnost Kastellet, barokní kostel Marmorkirken, zámek Amalienborg s královskou gardou, nábřeží Nyhavn, zámek Rosenborg (viz úvodní snímek), kodaňskou katedrálu či hlavní nákupní třídu Stroget. Absolvujete i vyhlídkovou plavbu lodí. Během individuálního volna lze zavítat například do zábavního parku Tivoli, alternativní oblasti Christiania nebo historického pivovaru Carlsberg. Zkrátka a dobře – čekají vás nevšední Velikonoce 2019!

Více informací o zájezdu To nejlepší z Kodaně naleznete ZDE.

Tivoli Kodaň

2/ Eurodisneyland s návštěvou Paříže

Čtyřdenní, rovněž autobusový zájezd zaujme rodiče i děti, které bez problémů zvládají cestování. Nástupní místa jsou v Brně, Hradci Králové, Jihlavě–Pávově, Liberci, Mladé Boleslavi, Olomouci, Ostravě, Plzni, Praze a Novém Boru. Jeden den strávíte v Paříži, kde je na programu prohlídka Eiffelovy věže, projížďka lodí po Seině, procházka po bulváru Champs-Élysées i náměstí Svornosti (Place de la Concorde). Spatříte Tuilerijské zahrady, muzea Louvre a d’Orsay.

Další den lze rovněž strávit v Paříži (individuální volno), anebo se můžete po snídani vydat do zábavního parku Eurodisneyland u Paříže. Co se ubytování týče – sobotní noc prožijete v hotelu Premiere Classe, konkrétně v jedno- až třílůžkovém pokoji s vlastním příslušenstvím. Nezapomeňte si do Francie vzít kapesné ve výši 60 až 80 eur, bude se hodit na vstupné i drobné výdaje. A samozřejmě na suvenýry – ať máte na netypické Velikonoce 2019 hmotnou vzpomínku…

Více informací o zájezdu Eurodisneyland s návštěvou Paříže naleznete ZDE.

Eurodisneyland Paříž

3/ Na skok do Florencie, Říma a Vatikánu

Také tento zájezd je autobusový a čtyřdenní. To znamená, že celé Velikonoce 2019 prožijete na cestách. Vaším cílem bude Itálie! Nastoupit můžete například v Novém Boru, Liberci, Mladé Boleslavi, Praze, Plzni, Ostravě, Olomouci, Brně, Jihlavě, Hradci Králové, Táboře a Českých Budějovicích. Jako první navštívíte starobylou Florencii, kde vás okouzlí katedrála Santa Maria del Fiore, most Ponte Vecchio z roku 1345, galerie Uffizi či Neptunova kašna.

Přespíte v tříhvězdičkovém hotelu. Pokoje mají vlastní příslušenství, snídaně je v ceně. Další den zavítáte do Říma včetně Vatikánu. Jen namátkou – pokocháte se pohledem na Koloseum, Španělské náměstí, Forum Romanum, Pantheon, fontánu di Trevi, chrám sv. Petra či Sixtinskou kapli. I v tomto případě se doporučuje kapesné (60–80 eur), projíždět budete Rakouskem.

Více informací o zájezdu Na skok do Florencie, Říma a Vatikánu naleznete ZDE.

Florencie

4/ Hotel Aquaworld Resort Budapest

Relaxujete rádi ve vodě? V tom případě se vám nejspíš zavděčí tří- nebo čtyřdenní pobyt v hotelu Aquaworld Resort Budapest (mapa)! Na své si přijdou nejen rodiny s dětmi, ale také zamilované páry či parta kamarádů. Vaším jediným úkolem je dostat se po vlastní ose do hlavního města Maďarska. Tento moderní hotel s velkým vodním světem se nachází na severním okraji Budapešti. Můžete jet autem, vlakem či autobusem, z Prahy dokonce létá přímá linka. Resort je velký, útulný, služby na velmi dobré úrovni. Snídaně a večeře se podávají formou bufetu, výběr je pestrý. Pouze nápoje během večeře se hradí zvlášť.

Pokoje jsou komfortní, stylově zařízené. Stačí si obléct plavky a župan, dojít k výtahu a za několik minut se ocitnete v atraktivním aquaparku o rozloze cca 4 200 m2. Tam už na vás čekají bazény, vířivky, tobogany, skluzavky, divoká řeka, sauny, parní lázeň i restaurace. A pokud budete chtít vyrazit do centra Budapešti, lze využít hromadnou dopravu se zastávkou v blízkosti hotelu. Čtyřikrát denně je navíc k dispozici hotelový autobus, který vás zdarma odveze na náměstí Hrdinů.

Více informací o pobytu v hotelovém komplexu Aquaworld Resort Budapest naleznete ZDE.

Aquaworld Resort Budapest

5/ Bohinj Eco Hotel

A co takhle Velikonoce 2019 v Julských Alpách? Jestliže máte rádi nádherné hory a jezera, vydejte se autem do Slovinska. Konkrétně do pětihvězdičkového rezortu Bohinj Eco Hotel (mapa) ve středisku Bohinjska Bistrica. Pěší turisté zde budou jako v ráji, přes den lze podnikat výlety do okolní přírody. Oblíbené jsou místní cyklostezky, milovníkům adrenalinu se nabízí 1,5 km vzdálený zipline (lanový skluz).

Máte-li rádi historii, možná víte, že zde leží tři významné archeologické lokality. Jen kousek od hotelu se navíc rozprostírá známý národní park Triglav. Nudit se nebudete ani v hotelu – k dispozici je fitness, pět bowlingových drah a wellness centrum. Domácí mazlíčky hotel neakceptuje, zato parkování je zdarma. Co se stravování týče – lze si objednat snídani nebo polopenzi, případně využít à la carte restauraci. Dětskou přistýlku si můžete objednat předem.

Více informací o pobytu v hotelovém komplexu Bohinj Eco Hotel naleznete ZDE.

Bohinjska Bistrica Slovinsko

Chcete strávit Velikonoce 2019 jinde?

Nezamlouvá se vám ani jedna z variant? V tom případě si možná vyberete z několika stovek dalších možností. Přehled velikonočních pobytů ve více než 20 zemích světa naleznete ZDE.

Přejeme šťastnou cestu!