Baví vás cestování? Vyrážíte na toulky světem sami? V tom případě čtěte dál! Nedávný průzkum serveru WeGoPlaces, založeného na datech Světového indexu míru a analytické společnosti Gallup, „odhalil“ nejbezpečnější země pro sólo cestovatele. Zvítězil Singapur, ležící v jihovýchodní Asii. Česká republika v první desítce nefiguruje…

Na základě posbíraných dat si Singapur, který obecně zaujímá pozici jednoho z nejbezpečnějších států světa, vysloužil celkové skóre 97 bodů. „Velmi bezpečně se tu cítí sami obyvatelé, proto je tento městský stát ideální pro sólo cestování,“ uvedl server WeGoPlaces.

Proč zvítězil právě Singapur?

Singapur je jedním z nejhustěji zalidněných států planety. Řadí se mezi nejvyspělejší ekonomiky světa, je finančním, obchodním a dopravním centrem světového významu. Země se vyznačuje nízkou mírou nezaměstnanosti a výjimečnou kvalitou života. Všude je čisto, což souvisí s přísnými zákony. Platí zde například zákaz žvýkání. To proto, aby lidé neplivali žvýkačky na chodník.

Nejbezpečnější země pro sólo cestovatele nese název Singapur

Láká vás poznat Singapur? Platnost cestovního pasu musí být minimálně 6 měsíců od data vstupu na jeho území. V pasu přitom musejí být alespoň dvě prázdné stránky. A pozor – se žvýkačkami vás do Singapuru nepustí, zabaví vám je na letišti. Trestem smrti se trestají osoby, u nichž se nalezne více než 500 g hašiše nebo 15 g heroinu nebo úměrné množství jiných drog. Soud nemá možnost uložit mírnější trest.

Vysokými pokutami může být trestáno odhazování odpadků i jiné znečišťování prostředí. Dále kouření ve veřejných budovách, přecházení silnice na červenou nebo mimo přechod pro chodce. Velkým problémem je i sexuální pohoršování včetně opalování se bez oděvu apod. Za vandalismus může být udělen fyzický trest. Pokud se právem považujete za slušné a ukázněné jedince, nejbezpečnější země pro sólo cestovatele vás přivítá s otevřenou náručí.

Mezi nejbezpečnější země patří také Norsko i Island

Cestujete často sami a zajímá vás, které další země se řadí mezi nejbezpečnější? Na druhém místě skončilo Norsko (na snímku), třetí je Island, čtvrté Finsko, pátý Uzbekistán. Šesté místo obsadil Hongkong, sedmé je Švýcarsko, osmá Kanada.

Norsko

Na devátém místě je Indonésie, první desítku uzavírá Dánsko. Mimochodem – co se Islandu (na snímku) týče, podle dat Světového indexu míru je už 10 let nejmírumilovnější zemí světa

Island
A kde vám – v případě, že vyrazíte tzv. na vlastní pěst – hrozí největší nebezpečí? V tomto ohledu vede Venezuela! Jen 17 procent obyvatel této jihoamerické země uvedlo, že se cítí bezpečně, když jde v noci po ulici. Místní policii věří 24 procent. Skoro polovině lidí byly v posledních letech ukradeny peníze. Nejhorší situace panuje v hlavním městě Caracas (na snímku). V ryze turistických lokalitách, respektive s cestovní kanceláří, se však bát nemusíte!

Caracas, Venezuela

Na druhém místě se v nechvalném žebříčku umístil Afghánistán, třetí Jižní Súdán. Čtvrtý skončil Gabon, pátá Libérie, šestá Jihoafrická republika (JAR). Sedmé je Mexiko, osmá Dominikánská republika, devátá Botswana, desátá Sierra Leone. Toužíte-li některé z těchto zemí navštívit, volte raději organizovaný zájezd!