Dovolená v Egyptě se nemusí nutně odehrávat v Hurghadě. Čeští turisté si mohou vybrat z dalších tří destinací. Tou první je Sharm El Sheikh na jihu Sinajského poloostrova, druhá je Taba, třetí Marsa Alam. Ta se nalézá 285 km jihovýchodně od Hurghady, má rovněž vlastní mezinárodní letiště. Korálové útesy se zpravidla nacházejí už v těsné blízkosti pobřeží, tudíž sem nadšeně míří potápěči a milovníci šnorchlování. Oblast je celkově velmi klidná, člověk si zde dokonale odpočine. Jediným letoviskem, v jehož ulicích to po večerech alespoň trochu žije, je Port Ghalib.

Jedná se o uměle vybudované městečko s menší promenádou, jako stvořenou k večerním procházkám. K venkovnímu i vnitřnímu posezení svádí několik restaurací a kaváren. Ty často nabízejí i salep a skvělé fresh džusy, zakouřit si můžete vodní dýmku. Několik dní v týdnu má otevřeno místní diskotéka. Miniaturní letovisko je zkrátka vhodné pro ty, co se umějí a chtějí bavit „s mírou“.

jeden z hotelů v Port Ghalibu

V hotelu vám nejspíš nebude chybět vůbec nic

Jak napovídá název, součástí městečka Port Ghalib v turistické oblasti Marsa Alam je malebný přístav. Není velký, kotví v něm potápěčské jachty a také menší výletní lodě. Rozhodně zde nespatříte obří tankery nebo kontejnerové lodě. Ostatně – co by tady dělaly…

umělá zátoka v letovisku Port Ghalib

Velkou výhodou letoviska Port Ghalib (mapa) je jeho poloha. Je situováno pouhých 7 km od letiště. Doba letu z Prahy činí čtyři a půl hodiny, a tak mnoho dovolenkářů ocení skutečnost, že nemusí v autobuse směřujícím z letiště do hotelu trávit další dvě hodiny. Transfer trvá několik minut!

palmy na pláži

Co se ubytování týče, to je na skvělé úrovni. Hotelů je tu sice jen pár, ale zato se jedná o prostorné rezorty nabízející praktický režim all inclusive. To znamená, že se během dovolené můžete občerstvovat od rána do noci, aniž byste museli na místě za cokoliv doplácet. Nejoblíbenějším hotelem je pětihvězdičkový Sunrise Marin Resort Port Ghalib s režimem ultra all inclusive. Hosté mají k dispozici mimo jiné i několik restaurací a barů, fitness, wellness, kadeřnictví, bazény pro dospělé i jeden dětský, aquapark či Wi-Fi zdarma (i na pokojích).

hotel v letovisku Port Ghalib

Port Ghalib se zavděčí i sportovcům

Pláž v letovisku Port Ghalib je rovná, čistá, písčitá a hlavně prostorná. Hoteloví hosté mají zdarma k dispozici lehátka, slunečníky i osušky. Nechybí WC, sprchy a all inclusive bar. Pláž je vzdálená několik minut chůze od hotelu, avšak není třeba překonávat žádné překážky.

hotelová pláž v Marsa Alam

Vstup do Rudého moře je pozvolný, mnoho lidí zde s oblibou šnorchluje. Až téměř ke břehu totiž připlouvají krásné pestrobarevné rybky. Je ale nezbytné dodržovat předpisy, dbát na bezpečnost a zároveň neničit korály. Na vše totiž bedlivě dohlíží plavčík s píšťalkou…

šnorchlování v Rudém moři

Náruživí plavci mají sice poněkud omezené možnosti, ovšem o to více se lze pohybově realizovat na písku. Animátoři a také místní sportovci si s vámi rádi zahrají plážový volejbal na hřišti. Spokojení budou i zkušenější hráči, není problém sehnat adekvátní parťáky. V letovisku Port Ghalib můžete samozřejmě provozovat i další sporty. Například basketbal, fotbal, stolní i klasický tenis, zahrát si šipky, kulečník, bowling či elektronické hry. Lze se zapojit do různých animačních programů, je tu i dětské hřiště.

městečko Port Ghalib v Egyptě

Ve volných chvílích, ideálně po večeři, se můžete vypravit na nákupy. Obchody jsou „rozesety“ po celém městečku. Některé jsou dokonce součástí hotelů, jiné naleznete přímo na promenádě u přístavu. Seženete tady prakticky všechno – koření, čaje včetně ibiškového, oblečení, kosmetiku, potraviny, keramiku, šperky, hodinky, bytové doplňky… Ceny jsou obecně o něco vyšší než třeba v centru Hurghady nebo Sharm El Sheikhu. Pokud umíte dobře smlouvat a zapůsobit na prodavače, nakoupíte výhodně i v letovisku Port Ghalib. Chce to jen dostatek trpělivosti a výřečnosti…

promenáda a přístav v Port Ghalibu