Navzdory protestům takzvaných žlutých vest se Francie může pochlubit titulem Nejoblíbenější turistická destinace světa za rok 2018. Loni do země galského kohouta podle vládních údajů přijelo 89,4 milionu návštěvníků, meziročně o tři procenta více, což představuje nový rekord.

Zahraniční turisté ve Francii v roce 2018 utratili odhadem 56,2 miliardy eur (1,4 bilionu Kč). Tedy o pět procent více než v předminulém roce. I tento údaj je rekordní, zdůraznila francouzská vláda.

Nejvíce kongresů se konalo v Paříži

Většina návštěvníků (cca 79 procent) i nadále pochází z Evropy, ale nejstrmější nárůst vykazuje asijská klientela. Z Asie do Francie loni přijelo o 7,4 procenta více hostů. Paříž přitom zůstává nejoblíbenějším městem pro kongresovou turistiku. Loni se ve francouzské metropoli konalo 212 kongresů, na druhém místě se umístila Vídeň se 172 kongresy, následovaná MadridemBarcelonou.

Francouzští hoteliéři jsou ohledně roku 2019 podle indexu důvěry, který měří francouzský statistický úřad, optimističtí. A to i přesto, že návštěvnost byla kvůli žlutým vestám v lednu a únoru meziročně o 5,6 procenta slabší. Francouzská vláda si předsevzala, že od nynějška až do konce roku 2020 země přivítá 100 milionů turistů! Mimochodem – už jste byli například v Nice (na snímku), Toulouse či Nantes?

Nejoblíbenější turistická destinace světa za rok 2018 Francie

Co se loňska týče – protesty žlutých vest, které se neštítily například posprejovat Vítězný oblouk, negativně poznamenaly obsazenost hotelů v samém závěru roku 2018. Podle statistiků by bez žlutých vest a jarních stávek v dopravě byla návštěvnost ještě vyšší.