Mezinárodně uznávaný portál Skytrax opět rozdával leteckým společnostem svoje výroční ceny. Kdo tedy zvítězil v jednotlivých kategoriích v rámci Skytrax World Airline Awards 2019? Nejlepší aerolinií na světě se – už popáté v historii – stala společnost Qatar Airways.

Loni se nejlepší leteckou společností staly Singapore Airlines, které letos skončily na druhé příčce. Za nimi se v první pětce umístily ANA (All Nippon Airways), Cathay Pacific a Emirates.

Hlasovalo téměř 22 milionů lidí

Skytrax World Airline Awards, tedy ceny společnosti Skytrax, se letos předávaly už podevatenácté. Každý rok v nich mohou hlasovat lidé napříč celou zeměkoulí. Letos jich bylo na 21,65 milionu, více než 100 národností. V hodnocení bylo zahrnuto přes 300 leteckých společností. A mimochodem – Skytrax pravidelně oceňuje i nejlepší letiště světa…

Qatar Airways byly rovněž vyhlášeny nejlepší leteckou společností Středního východu, a to potřetí za sebou. Bodovala i jejich obchodní třída Qsuite, jež si také odnesla prvenství. „Ceny portálu Skytrax jsou obecně známy jako ty nejprestižnější v letectví, takže vyhrát tolik cen je pro nás opravdu pamětihodný zážitek,“ řekl v souvislosti s udílením Skytrax World Airline Awards 2019 šéf společnosti Akbar Al Baker.

Qatar Airways

Lufthansa má důvod k radosti

V rámci Evropy je nejlepší aerolinkou německá Lufthansa a nejlepší nízkonákladovou společností easyJet, která je zároveň druhou nejlepší na světě. Nejlepší personál v Evropě mají British Airways a například nejlepší catering v obchodní třídě poskytují Austrian Airlines.

Jestliže si rádi dopřáváte, možná vás bude zajímat, že cenu Skytrax World Airline Awards 2019 za nejlepší první třídu získaly Singapore Airlines. Za nimi se umístily Lufthansa, Air France, Etihad Airways či Qatar Airways.

Qatar Airways zabodovala v rámci Skytrax World Airline Awards 2019

Kdo ještě uspěl v rámci Skytrax World Airline Awards 2019?

Kdo další z oblasti letecké přepravy je NEJ? Tady jsou vítězové několika dalších kategorií za rok 2019:

Nejlepší nízkonákladové aerolinie – AirAsia

Nejlepší ekonomická třída – Japan Airlines

Nejlepší prémiová ekonomická třída – Virgin Atlantic

Nejčistší aerolinie – EVA Air