Zámek ve Versailles je jednou z nejnavštěvovanějších památek ve Francii. Pokud jste tam ještě nebyli, určitě ho znáte minimálně ze slavných filmů o Angelice. Dobrou zprávou je, že už od jara roku 2020 budete moct přímo v areálu přespat! Vyroste tam totiž luxusní hotel, jehož součástí bude i wellness centrum, vnitřní plavecký bazén a restaurace proslulého michelinského kuchaře Alaina Ducasseho.

O otevření hotelu v areálu Versailles (mapa) se hovoří už několik let. Ve finále se toho ujme společnost Airelles, která již několik luxusních ubytovacích zařízení vlastní.

Bude se jednat o bývalé finanční středisko

Čtrnáctipokojový luxusní hotel Le Grand Contrôle vznikne v budově ze 17. století, která kdysi sloužila jako finanční středisko pro celý palác. Interiér bude zařízen dobově, aby korespondoval se zbytkem areálu. Zevnitř se návštěvníkům naskytne výhled směrem do oranžerie – k rozlehlým zahradám.

„Brzy odhalíme novou budovu, zasazenou přímo v historické části a jen co by kamenem dohodil od slavného versaillského zrcadlového sálu,“ uvedla společnost Airelles, jež zatím drží podrobnosti pod pokličkou, a to včetně cen. Dá se ovšem předpokládat, že nebudou zrovna nízké. Termíny bude možné si zamluvit od letošního prosince.

Stane se luxusní hotel turistickým hitem?

O projektu se ve Francii poprvé mluvilo v roce 2011. V roce 2015 palác Versailles uvedl, že poptává společnosti, které by se postaraly o renovaci tří budov ze 17. a 18. století, přilehlých k zámku, ale i některých dalších staveb v areálu.

O tom, že luxusní hotel bude mít úspěch, není pochyb. Zámek ve Versailles ročně navštíví miliony lidí, ale pouze přes den – v rámci prohlídky. Ti, co nemají hluboko do kapsy, tam v budoucnu mohou strávit jednu či více nocí. Versailles se nalézá nedaleko Paříže, zámek sestává z 2300 místností a je v něm mnoho významných maleb a soch. Opulentní sály jsou vyzdobené zlatem, proslulé jsou rovněž rozlehlé zahrady. Více informací o zámku ve Versailles naleznete ZDE.

zámek ve Versailles