Potřebujete alespoň na několik dní zapomenout na veškeré starosti? Vyrazte do zahraničí! Pokud za každou cenu nelpíte na tradicích, ideální příležitostí jsou Velikonoce 2020. Mnoho lidí má volno od pátku 10. dubna do pondělí 13. dubna 2020, což jsou čtyři dny v kuse. A tomu se říká výzva, doslova s velkým V!

Nechcete-li si vybírat dovolenou navíc, vydejte se na eurovíkend nebo na prodloužený víkend v daném termínu. Jinými slovy – na zájezd v maximální délce 4 dny a 3 noci. A že je z čeho vybírat! Prostudovali jsme nabídku většiny českých cestovních kanceláří a připravili pro vás pět skvělých variant, kterak prožít Velikonoce 2020 v cizině.

1/ Paříž

Když se řekne Paříž, většina lidí si vybaví Eiffelovu věž, katedrálu Notre-Dame, Vítězný oblouk, bulvár Champs-Élysées, muzeum Louvre či baziliku Sacré-Cœur. Hlavní město Francie však ukrývá stonásobně víc památek! Dalším důvodem, proč se vydat do metropole na řece Seině, je vynikající francouzská gastronomie. A máte-li rádi víno, budete doslova nadšení. Úžasné jsou i pařížské kavárny, kterých je nejen v centru spousta a které mají zahrádky otevřené po celý rok. Jsou zateplené, tudíž vám tam nebude zima a můžete bezstarostně sledovat okolní dění. Netroufáte si odletět do Paříže sami? V tom případě zvolte zájezd s česky mluvícím průvodcem, který vám vše vysvětlí a zároveň i poradí. A nebojte – volného času, například na nákupy, budete mít dostatek!

Eurovíkend v Paříži s česky mluvícím průvodcem si můžete objednat ZDE.

Nabídka velikonočních zájezdů do Francie včetně Paříže je ZDE.

Předpověď počasí v Paříži na Velikonoce 2020? Denní teploty 14 až 17 °C, noční 6 až 7 °C.

Velikonoce 2020 aneb Eurovíkend v Paříži

2/ Květinový park Keukenhof a Amsterdam

Milujete přírodu a chcete spatřit barvy jara v tom nejlepším podání? Zvolte autobusový zájezd do Nizozemska! Nastoupit můžete v Brně, Humpolci, Jihlavě, Lovosicích, Praze (na Wilsonově nádraží), Velkém Meziříčí či Ústí nad Labem. Během prodlouženého víkendu navštívíte největší květinový park světa Keukenhof a také Amsterdam protkaný historií, erotikou a vůní marihuany. Na území města či v jeho okolí se nacházejí dvě památky, jež jsou součástí Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Jedná se o amsterdamské kanály ze 17. století a obrannou linii vybudovanou na přelomu 19. a 20. století.

Autobusový zájezd do parku Keukenhof a Amsterdamu s česky mluvícím průvodcem najdete ZDE.

Nabídka velikonočních zájezdů do Nizozemska včetně Amsterdamu je ZDE.

Předpověď počasí v Amsterdamu na Velikonoce 2020? Denní teploty 11 až 14 °C, noční 4 až 7 °C.

Keukenhof

3/ Kodaň

Symbolem dánské metropole je soška Malé mořské víly, instalovaná na nábřeží Nyhavn, lemovaném hrázděnými domy ze 17. a 18. století. Kromě posezení v některém z místních podniků si nenechte ujít projížďku lodí po místních kanálech. Spousta atrakcí, horských drah a kolotočů na vás čeká v zábavním parku Tivoli. Jste svobodomyslní a nezávislí, opovrhujete komercí? Zamiřte do Svobodného státu Christiania (mapa), alternativní čtvrti a jednoho z nejstarších squatterských a hippie sídlišť v Evropě. Milujete-li historii a památky, pak budete v Kodani obdivovat monumentální mramorový kostel Frederikskirken, katedrálu Panny Marie (Vor Frue Kirke), kulatou věž Rudentarn, jež ukrývá nejstarší hvězdárnu v Evropě, i skvostné zámky. Velikonoce 2020 v Kodani budou prostě super!

Prodloužený víkend v Kodani s česky mluvícím průvodcem si můžete objednat ZDE.

Nabídka velikonočních zájezdů do Dánska včetně Kodaně je ZDE.

Předpověď počasí v Kodani na Velikonoce 2020? Denní teploty 9 až 10 °C, noční 3 až 4 °C.

Velikonoce 2020 aneb Poznávací zájezd do Kodaně

4/ Valencie

Třetí největší město ve Španělsku má rozhodně co nabídnout. Jistě vás zaujme katedrála Panny Marie z 13. století, modernistická budova tržnice Mercat Central, městská brána Torres de Serranos, Město umění a věd či více než 9 km dlouhý Jardí del Túria, jeden z největších městských parkú v Evropě. Vzhledem k tomu, že se Valencie nalézá na Costa del Azahar (Pobřeží pomerančového květu), má i vlastní městskou pláž. Sportovci si tedy mohou vzít plavky a vykoupat se! Už jste ve Valencii byli? V tom případě můžete ve stejném termínu – a také s česky hovořícím průvodcem – vyrazit do Barcelony nebo Madridu.

Eurovíkend ve Valencii s česky mluvícím průvodcem si můžete objednat ZDE.

Nabídka velikonočních zájezdů do Španělska včetně Valencie je ZDE.

Předpověď počasí ve Valencii na Velikonoce 2020? Denní teploty 21 až 22 °C, noční 10 až 12 °C.

Velikonoce 2020 aneb Eurovíkend ve Valencii

5/ Istanbul

Dovolená na Turecké riviéře je skvělá volba, zejména když si vyberete čtyř- nebo pětihvězdičkový hotel. Jenomže v první půlce dubna by vám tam byla zima, sezóna začne až o měsíc později, kdy je počasí krásné, moře není příliš studené a ceny jsou nízké. Velikonoce 2020 jsou však optimálním obdobím k návštěvě hlavního města Turecka. Istanbul leží na pomyslné hranici, která rozděluje Evropu od Asie, a doslova vybízí k nákupům. Spokojeni budou i milovníci památek, nejstarší z nich pocházejí až z doby východořímské říše. Mezi ty nejznámější se řadí chrám Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Sulejmanova mešita, palác Topkapi, Tulipánová mešita či Velký bazar.

Prodloužený víkend v Istanbulu s česky mluvícím průvodcem si můžete objednat ZDE.

Nabídka velikonočních zájezdů do Turecka včetně Istanbulu je ZDE.

Předpověď počasí v Istanbulu na Velikonoce 2020? Denní teploty 15 až 16 °C, noční 9 až 10 °C

Velikonoce 2020 aneb Eurovíkend v Istanbulu

Velikonoce 2020 stokrát jinak

Chcete se v termínu od 10. do 13. dubna 2020 vydat jinam? Kompletní nabídku zájezdů do zhruba 30 zemí světa naleznete ZDE. A co si vzít několik dní volna a vyrazit v dubnu na pět až devět dní k moři? Co třeba Egypt, Spojené arabské emiráty, Kanárské ostrovy, Omán nebo Srí Lanka?

Přejeme vám šťastnou cestu a skvělé zážitky!