Láká vás dovolená v Bulharsku? Pokud ano, byl by doslova hřích, kdybyste neochutnali tamější šopský salát (šopska salata). Sice ho v Česku dostanete v každé třetí restauraci nebo jídelně, ale ten bulharský je mnohem lepší. Důvod se dozvíte v tomto článku! A jen tak mimochodem – jedná se o bulharské národní jídlo, které se krátce po svém vzniku proslavilo natolik, že si ho postupně osvojila spousta evropských zemí.

Jeho složení a příprava jsou nenáročné, velmi však záleží na kvalitě a čerstvosti surovin, jež kuchař použije. Podstatnou roli hraje typ sýru, který značně ovlivňuje chuť a jedinečnost tohoto pokrmu. A jak už to bývá – stejně jako většina jiných jídel i šopský salát se v různých regionech či provozovnách lehce liší některými ingrediencemi.

Vznikl kvůli podpoře cestovního ruchu

Šopský salát je součástí menu drtivé většiny bulharských restaurací. A téměř všude chutná výtečně. Pokud se vám náhodou stane, že nebude zrovna nejčerstvější, nenechte se odradit a dejte si ho jinde. Nebudete litovat, navíc jeho cena je zpravidla dost nízká. To platí i o dalších pokrmech (např. o studené polévce tarator) a nápojích – výjma hrstky dražších restaurací v nejznámějších letoviscích se v Bulharsku najíte levně. Bez ohledu na to, zda strávíte letní dovolenou v okolí Varny nebo Burgasu.

Recept na šopský salát údajně vznikl kolem roku 1955, tedy v dobách socialismu. Stalo se tak v letovisku Družba, které se v současnosti jmenuje Sv. Konstantin a Helena a které se rozprostírá 9 km od centra města Varna. Tehdy šéfkuchaři z cestovní kanceláře Balkanturist vytvořili pět nebo šest receptů na saláty, jež byly spojovány s různými regiony jako součást propagace cestovního ruchu v zemi. Zachoval se však pouze jediný recept a v 70. a 80. letech se šopský salát stal národním kulinářským symbolem. Následně ho převzaly kuchyně (nejen) sousedních zemí, oblíbený je především po celém Balkáně a ve střední Evropě.

Co se názvu týče – šopský salát ho dostal podle nepříliš početného nadnárodního etnika zvaného Shopi neboli Šopi. To přebývá nedaleko hlavního města Sofie, ale také v Srbsku a Severní Makedonii. Oblastem, v nichž příslušníci zmíněného etnika s vlastními zvyky a tradicemi žijí, se přezdívá Shopluk neboli Šopluk. Vzhledem k mezinárodnímu složení této skupiny lidí bývá občas ryze bulharský původ pokrmu zpochybňován…

šopský salát je bulharské národní jídlo

Originální šopský salát je posypaný Sirene

Šopský salát, kterému se říká také bulharský salát, sice všichni známe, ale sluší se uvést, co vlastně jeho originální verze obsahuje. Připravuje se z rajčat, okurek, paprik, cibule a měkkého sýra Sirene (vyrábí se z kozího, ovčího nebo kravského mléka, je ve slaném nálevu a je obohacen o specifickou kulturu bifidus bulgaris). Někdy v salátu objevíte i petržel a olivy. Dresing je založen na slunečnicovém – výjimečně na olivovém – oleji. Často se přidává vinný ocet nebo citrónová šťáva. Olej, ocet a citrón však bývají servírovány zvlášť, aby si každý zákazník mohl salát dochutit individuálně.

Použité suroviny svými barvami poměrně dobře ladí s bulharskou vlajkou, respektive se třemi barevnými pruhy, které ji tvoří. Šopský salát bývá většinou konzumován jako předkrm. Bulhaři ho rádi zapíjejí rakijí, což je alkoholický nápoj, vyráběný destilací zkvašeného ovoce.

bulharský salát

Recept na šopský salát, plný vitaminů, minerálů a antioxidantů, je velice prostý. Cibuli oloupeme a nakrájíme najemno. Papriku zbavíme semínek a nakrájíme na kostičky. Pak nakrájíme rajčata a oloupanou okurku hadovku. Vložíme do misky, promícháme a posypeme rozdrobeným sýrem. Sehnat v České republice sýr Sirene je poněkud komplikované, tudíž můžete použít dostupný, ale bohužel ne tak vynikající balkánský sýr. Ten lze ozdobit několika olivami. Doporučujeme ochutit slunečnicovým olejem a vinným octem, případně citrónovou šťávou.

Přejeme dobrou chuť!